Zrinjski “očitao lekciju” Brejdabliku

Nešto više od mjesec dana je prošlo od košmarne noći fudbalera Budućnosti na Islandu. Crnogorski šampion poražen je od Brejdablika, prvaka te države, sa ubjedljivih 5:0, a po igri je moglo biti i gore.

U međuvremenu Budućnost je ispala i u kvalifikacijama za Ligu konferencija od makedonske Struge, a Brejdablik je večeras u okviru 3. kola kvalifikacija za Ligu Evrope gostovao u Mostaru ekipi Zrinjskog – i doživio debakl.

Šampion Bosne i Hercegovine deklasirao je Islanđane sa 6:2, a u jednom momentu bilo je i 6:0.

Uraganski start ekipe Zorana Rendulić – nakon pola sata bilo je 3:0, a do poluvremenu je i “pukla petarda” na stadionu pod Bijelim brijegom.

Poslije 10 minuta igre u drugom dijelu bilo je 6:0. Od tog momenta, iako sa igračem manje, Islanđani su se “dozvali” i sa dva gola u mreži Zrinjskog do kraja ublažili poraz i sebi ostavili makar promil nade pred revanš na svom terenu.

Strijelci za šampiona BiH bili su po dva puta Kiš i Malekinušić dok su po gol dodali Bilbija i Ivančić. Za Islanđane pogađali su Ludvikson i Ejlofson.

Ipak, ovaj meč posebno se može analizirati u crnogorskoj javnosti. Istini za volju Zrinjski i Budućnost nisu imali iste uslove, tim iz Mostara je bio nošen krcatim stadionom, dok su Plavi gostovali.

Međutim, prosto je nemoguće ne zapitati se da li je baš tolika razlika u kvalitetu šampiona Bosne i Hercegovine i Crne Gore.