173. VJEČITI DERBI

Zvezda sa penala pobjegla Partizanu na +10

Još jedan spektakularan derbi priredili su fudbaleri Crvene zvezde i Partizana. U prvom kolu plej-ofa Superlige Srbije crveno-bijeli su slavili sa 3:2 poslije preokreta.

Slično kao prije skoro mjesec i po dana viđena je utakmica sa mnogo šansi i golova.

Prvi udarac zadao je Partizan. Već u 11. minutu Ksander Severina je probio po desnoj strani, uposlio Aranđela Stojkovića koji je perfektnim centaršutem pogodio Sameda Baždara, a mladi napadač Parnog valjka samo se poklonio i zatresao mrežu vječitog rivala.

Nije se dugo čekalo na odgovor Zvezde. Nakon samo pet minuta od vođstva gostiju štoper Partizana, Bojan Kovačević, izgubio je loptu ispred svog kaznenog prostora, do koje je došao Mirko Ivanić, a nekadašnjeg crnogorskog reprezentativca srušio je Miloš Krunić i sudija Pavle Ilić je pokazao na bijelu tačku.

Siguran izvođač najstrože kazne bio je Gelor Kanga iako je Krunić bio jako blizu lopte.

Opet je Partizan poveo i to u 56. minutu. Severina je ostao sam iskosa i sa 15 metara prelijepo pogodio za novo vođstvo crno-bijelih.

Zvezda je tresla mrežu preko Aleksandra Kataija u 69. minutu, ali je pogodak poništen zbog ofsajda u kojem je ranije tokom akcije bio Šerif Endiaje. Ipak, upravo je Senegalac donio izjednačenje crveno-bijelima. Uposlio ga je Osman Bukari, a Endiaje je samo “bocnuo” loptu pored Krunića.

Fudbaleri Partizana bili su izrazito nezadovoljni poslije ovog gola s obzirom da su smatrali da je napadač Zvezde napravio faul nad Kovačevićem prije nego što je došao do lopte. Međutim, poslije VAR pregledavanja gol je potvrđen.

Do potpunog preokreta došlo je u devetom minutu sudijske nadoknade koja je trajala preko 20 minuta. Nikola Antić je neoprezno startovao nad Bukarijem, Ilić je ponovo pokazao na penal, a ovoga puta sa bijele tačke siguran i precizan je bio Katai.

Zvezda je ovim trijumfom pobjegla na +10 u odnosu na Partizan i čini se riješila pitanje osvajača titule u Srbiji.

Novi vječiti derbi zakazan je već za srijedu, s tim što će taj biti odigran u okviru Kupa Srbije.