Zvezda ugašena u Bernu, Milioneri opljačkali San Siro

Zvezda se ispromašivala u Bernu, FOTO: EXPA/ Freshfocus/ Urs Lindt /PIXSELL

Crvena zvezda neće dočekati jek proljeća u Evropi! U odlučujućoj utakmici grupne faze Lige šampiona, aktuelni prvak Srbije poražen je od Jang Bojsa u Bernu 2:0. Na taj nači beogradski Crveno-bijeli imaju bod poslije pet rundi elitnog takmičenja, a Švajcarci četiri uz podatak da je međusobni duel ovih rivala na Marakani završen 2:2.

Ko nije ispratio prvih 45 minuta u Bernu rekao bi da su Švajcarci rutinski stigli do dva gola prednosti. Ali, rezultat često nije mjerilo onoga šta gledamo na terenu, ali rezultat se jedino pamti…Prije nego što je mladi Kosta Nedeljković nesrećno nakon kornera sproveo loptu u svoju mrežu, dvije izrazite šanse imao je tamnopnuti napadač šampiona Srbije – Šerif Endiaje. Već u 4. minutu našao se sam pred golom gostiju, ali pucao je pravo u golmana Antonija Raćiopija. Samo 120 sekundi kasnije Senegalac je iz izgledne pozicije poslao loptu glavom preko prečke. Ozbiljna ekipa, a Jang Bojs to jeste, kaznio je i to na najteži način za Crveno-bijele.

Treći zicer beogradski velikan imao je u 25. minutu, majstorski je nekadašnji crnogorski reprezentativac Mirko Ivanić lansirao Osmana Bukarija koji je iskoristio svoje najjače oružje – brzinu, ali mu je prvi dodir s loptom bio krajnje nespretan što je “budni” golman Raćoipi ispratio i sačuvao mrežu Jang Bojsa. A, onda – opet kazna! I opet greškom gostiju, ovoga puta golmana Omrija Glazera – Izraelac je u dosadašnjem toku Lige šampiona bio najbolji igrač Zvezde, ali loše je procijenio loptu (možda je bio i markiran od svojih defanzivaca) kada je udar uputio Levin Blum za veliko slavlje u Bernu!

I u drugom poluvremenu Crvena zvezda nije znala da postigne gol! Stativu je pogodio Korejac Hvang In Beom, mladi Jovan Mijatović je mogao da se proslavio, ali je sa desetak metara poslao loptu tik uz stativu, a onda i slabo reagovao glavom, izglednu šansu imao je i Felipe Kraso…Jang Bojs je čuvao prednost i pokušavao da prijeti iz kontre…

SPEKTAKL U GRUPI F – PORAZI MILANA I PSŽ-a

U takozvanoj “grupi smrti” najbolje se snašla Borusija Dortmund koja je velikom pobjedom nad Milanom u Italiji 1:3 obezbijedila nokaut fazu takmičenja. Sa druge strane, Rosoneri su pred eliminacijom, a ni eventualna pobjeda nad Njukaslom na Sent Džejms Parku neće im garantovati prolaz, jer se nešto pita iz PSŽ koji je večeras u Parizu stigao do boda protiv Svraka u posljednjim trenucima utakmice – 1:1.