GLAS JUGOSLAVIJE

Neko za Mundijal, a nego za Ligu nacija

Dizajn: Filip Vojvodić / Lob Sport

Makedonski fudbalski nacionalni tim večeras u 20.30 časova u Sarajevu igra prijateljski susret sa domaćinom Bosnom i Hercegovinom, koja je u sred pripreme za predstojeći Mundijal.

Makedonija ima tu čast da sparinguje sa starim prijeteljem pred sami start najvećeg fudbalskog turnira na planeti i da uživa u prelepoj atmosferi na Koševu.

Domaćin je odavno rasprodao 30.000 ulaznica za ovaj meč. Bosanci uživaju u fudbalkoj reprezentativnoj magiji već nekoliko meseci od kada su eliminisali Italiju u baražu i obezbjedili karte za Ameriku.

Sada, kad je već sve spremno za put preko Atlantika, BiH igra poslednji meč pred polazak upravo sa nama.

U međuvemenu, selektor Makedonije Goce Sedloski kombinira i razmišlja za budućnosti. On po drugi put okuplja nacionalni tim. Prvi je bio onaj kada smo i mi igrali baraž protiv Danske i Irske, ali nažalost nismo uspeli. Sada je pred nama neki novi kurs, onaj koji vodi ka Ligi nacija jesenas i koji treba da nam pokaže gde smo i šta smo.

Iskusni strateg je osvojio titulu a Vardarom, pa kako odlično poznaje te momke, pozvao je nokolicinu i u nacionalni tim. Golman Davor Taleski, stoper, iskusni Darko Velkovski, desni bek Georgije Jankulov, prekaljeni Boban Nikolov, kao i debitant, kapiten Vardara, Azer Omeragić. Šansu da postane senior konačno je dočekao Din Alomerović, nekada velika nada makedonskog fudbala koji sada igra u rumunskom Uta Aradu.

Silexova dobra sezona donijela je dva reprezentativca – Darka Angeleskog i Darka Dodeva. Problem na našoj desnoj bekovskoj poziciji rešavaće Stefan Despotovski iz OFK Beograda, koji je vec bio reprezentativac kod Blagoje Milevskog.

Konacno, fali nam nekoliko reprezentativaca, kao što su kapiten Bardi, Kostadinov, Stankovski… Uglavnom, u pitanju su male povrede, pa i umor….

Osnova ovog reprezentativnog okupljanja za nas svakako je priprema za ono šo nas čeka naredne jeseni. A to su Liga nacija, bolji kvalitativni šešir i grupa sa Švajcarskom, Slovenijom i Škotskom. Tri vrlo tvrda, nezgodna i kvalitetna protivnika. Sedloski je trener koji voli da igra, da napada, (bar je tako bilo u Vardaru) i tako ćemo valjda da se postavimo i večeras. Napadački, ali i čvrsto u sredini.

Usput, naš nacionalni tim se ne vraća kući nego odlazi za Istanbul gde 1. juna igramo još jednu prijateljsku utakmicu sa Turskom.

Još jedan učesnik predstojećeg Mundijala, još jedna paklena atmosfera i novih devedeset minuta sa protivnikom koji nikako ne sme da podbaci pred sam start najvećeg fudbaslkog turnira na planeti.

  • Mišljenja iznešena u kolumnama lični su stavovi autora i ne odražavaju nužno stav redakcije Lob Sport

Upiši se
Obavijesti o
0 komentara
S najviše glasova
Najnovije Najstarije
Umetnuti fidbek
Vidi sve komentare