GLAS JUGOSLAVIJE

Vardar je prvak Makedonije 16. put

Dizajn: Filip Vojvodić / Lob Sport

Juče je na najbolji mogući način ekipa Vardara osvojila titulu prvaka Makedonije u rukometu po 16. put u svojoj istoriji.

U velikom derbiju koji je odigran u legendarnoj hali Jane Sandanski u Skoplju, sinoć je Vardar demolirao svog najvećeg rivala, ekipu Pelistera konačnim rezultatom 34:19.

Ono što je trebalo biti još jedna epska bitka izmedju dva vječita protivnika, u suštini se pretvorilo u dominaciju Vardara kroz čitavu utakmicu. Pelister nije imao nikakve šanse da se suprostavi razigranom protivniku, koji je rešetao gostujuću mrežu kako je htio. Razlika je dvocifrena, i na tabeli, pa iako ima još tri kola do kraja šampionata, Vardar je sinoć podigao pehar.

DOMINACIJA SA DUPLOM KRUNOM

Pa tako, Vardar je sinoć napravio veliku stvar jer je na već osvojenu Kup titulu ove godine dodao i onu u šampionatu. Dupla kruna je tu, a ukupno ova je 16. Vardarova titula, kad je prvenstvo u pitanju.

Konačno, Vardar se kompletno revanširao svom najvećem rivalu, koji se prošle godine baš u istoj ovoj hali radovao osvajanje šampionske titule.

NAVIJAČI SU BILI SJAJNI

Skoplje i te kako zna šta je dobar rukomet. Jer je u prošle dvije decenije kroz naš glavni grad prošlo sve najbolje u ovom sportu. Što u dresu Vardara, koji je nekadašnji evropski šampion, što u dresu njegovih rivala.

Sinoć, hala Jane Sandanski standardno je bila puna k’o oko. Navijači su bili sjajni, a navijačka grupa Komiti je bila glavna.

Kulturnih provokacija bilo je sa svih strana. Banera i koreografija, kojima prozivaju protivnika bilo je puno. Javnost je oduševljena jer to je neizostavni dio ovog rivalstva koje traje decenijama.

OPET NASTUP U LIGI ŠAMPIONA

Sada, oficijalno Vardar je opet u najboljem rukometnom društvu. Pelister je bio taj koji je ove sezone bio u grupnoj fazi, ali sada se naš najbolji rukometni kolektiv, vraća gdje mu je mjesto. Zadnji put Vardar je Ligu šampiona igrao u sezoni 2021/22, ali moramo napomenuti da Makedonija sada nema zagarantovano mjesto u ovom takmičenju nego je u igri vajld karta. Tako je Pelister igrao ove sezone.

ČUPIĆ: OVO JE BIO MARATON, ALI NA KRAJU ŠAMPIONSKI

Uvijek može bolje, ali zaista hvala na čestitkama. U takvom okruženju, sa takvim timovima, završiti posao i osvojiti titulu, nismo mogli ni da sanjamo ništa bolje. Ovo je bio pravi maraton, ali na kraju smo zasluženo vratili titulu u Skoplje. Još jednom se zahvaljujem navijačima, cijelom klubu, svima koji su mi dali šansu da radim u tako velikom klubu i naravno svim mojim igračima koji su vratili titulu i vratili navijače u halu. Naravno, zahvaliću se i Talevskom, Borozanu i Kjosevskom koji nisu sa nama, ali su bili u ovom timu 4-5 mjeseci. Ovo je veliki dan za sve koji vole Vardar“, rekao je trener crveno-crnih, Ivan Čupić, poslije utakmice.