Antipropaganda košarke – igraće se majstorica za ABA titulu

"Ragbi" Avramovića i Vildoze (foto: ABA liga)

Ispostavilo se još jednom da u finalnim serijima ABA lige domaći trener predstavlja krucijalnu prednost. Košarkaši Crvene zvezde su u antipropagandi košarke, utakmici na mali broj poena savladali Partizan 68:59 pred svojim navijačima, izjednačili na 2-2 u pobjedama i izborili majstoricu.

Crveno-bijeli će ipak u odlučujućem meču za titulu u četvrtak od 20 časova biti u ulozi blagog autsajdera jer se majstorica igra u kući nekadašnjeg evropskog šampiona.

U današnjem meču su izabranici Duška Ivanovića su trojkom Filipa Petruševa na tri minuta do odlaska na poluvrijeme preuzeli kontrolnu nad utakmicom (25:22) i do kraja meča nisu ispuštali prednost.

Proradio je Fakundo Kampaco. Argentinac je ubacio 21 poen, Ognjen Dobrić je imao 14, Petrušev 10.

U ekipi Partizana dvocifeni su bili Dante Egzum sa 12, te Aleksa Avramović i Kevin Panter sa po 10 poena.