ABA LIGA/19. KOLO

Barani se kockali, ali ostali u životu

Košarkaši Mornara pobijedili su Cibonu sa 88:85 (21:17, 25:23, 20:19, 22:26) u veoma bitnom meču u borbi za opstanak u ABA ligi.

Barani su vodili konstantno do 25. minuta, zatim se konckali, ali su u finišu serijom 10:0 odnijeli trijumf u meču 19. kola regionalnog takmičenja.

Na krilima Dvajta Mareja, Barani su dobro otvorili utakmicu (8:3) i ozbiljnije se odvojili u drugoj četvrtini, prvo sa šest vezanih poena Tavijana Dan-Martina i Uroša Lukovića na 27:19, kasnije i na plus 13 (38:25).

Zagrepčani su u trećoj četvrtini prilazili na minus tri (51:54), ali su Nemanja Vranješ trojkom i Dvajt Marej znali da odgovore (59:51), kao i Markus Veders sa četiri i Dan Martin sa dva poena kada su Vukovi sa Tuškanca prišli na 57:61.

Izabranici Mihaila Pavićevića su se prvi put našli u minusu u 35. minutu, kada je Jakov Mustapić kompletirao seriju gostiju 8:0 za 72:75.

Ponos Bara je povratio vođstvo minut i 10 sekundi prije kraja sa šest vezanih poena sa linije za slobodna bacanja (82:81). Zatim je Markus Veders ukrao loptu i zakucao za 82:81, a Uroš Luković i Nemanja Vranješ sa penala kompletirali seriju 10:0 za 86:81.

Mustapić je zatim pogodio za Cibose, a Vranješ u kontri, šest sekundi prije kraja, činilo se, razriješio sve dileme (88:83).

Ipak, po ko zna koji put ove sezone, Pavićevićevi puleni su sebi zakomplikovali život, gosti su imali trojku za produžetak, istina iz teške pozicije, ali srećom nisu pogodili…

Veders je sa 22 poena bio najraspoloženiji za igru. Veliki doprinos trećem trijumfu Ponosa Bara u poslednja četiri meča dali su Milić Starovlah sa 13, te Dan Martin, Luković i Marej sa po 11 poena.

Kod Cibone, Mustapić je ubacio 18, Matej Bošnjak poen manje, Domagoj Proleta je brojao do 12, a Krešimir Radovčić do 11.