Barani stali u finišu

Košarkaši Mornara vezali su treći poraz u FIBA Evropa kupu, pošto su nakon Nimburka i Bahčešehira poraženi u 4. kolu D grupe i na gostovanju Sabahu – 74:81 (20:16, 22:17, 16:27, 16:21).

Barani su odlično otvorili meč u 14. minutu, nakon polaganja Antabije Volera stekli i dvocifrenu prednost (30:20), dok su poslije uspješno izvedenih slobodnih bacanja Nemanje Vranješa u drugom minutu treće četvrtine imali li najvećih plus 12 (50:38).

Tada je došlo do karakterističnog pada u ekipi sa Topolice. Za nepunih pet minuta ispustili su solidnu prednost, pošto su rivalu dozvolili seriju 17:5 za 55:55.

Do kraja se igralo praktično koš za koš, Dvajt Marej je na minut i 14 do kraja pogodio za 75:74 i ispostavilo se da je to sve od Mornara. Barani do kraja meča nisu uspjeli da nađu put do koša, pa je azerbejdžanski tim upisao istorijsku, prvu pobjedu u grupnoj fazi FIBA Evropa kupa.

Jedini dvocifreni u ekipi Mornara bio je Marko Kovačević sa 13 poena.

Na drugoj strani su četvorica košarkaša imala dvocifreni broj poena. Prednjačio je centar sva viškom kilograma, Donovan Smit sa 25 (šutirao trojke 8/5), Kion Davenport je ubacio 20, a Korin Henri i Majkl Holton po 10 poena.