ABA LIGA/22. KOLO

Barani zakazali na Gripama

Košarkaši Mornara poraženi su na gostovanju Splitu u 22. kolu ABA lige rezultatom 75:87.

Zakazali su Barani na Gripama, ni jednog momenta nisu vodili, a samo su na startu bili u egalu (2:2). Izabranici Mihaila Pavićevića su na krilima Markusa Vedersa u drugoj četvrtini prišli na 25:26 i nisu dozvoljavali rivalu da se odlijepi sve do kraja treće četvrtine.

Loše su Barani igrali u trećem kvartalu, postigli svega 11 poena, pa su Žuti imali 13 poena viška pred poslednjih 10 minuta.

Već u prvom minutu četvrtog perioda, kada je Krešimir Ljubičić pogodio za najvećih plus 16 domaćih (72:56), znalo se da je Mornarima otplovio još jedan brod koji ih je mogao primaći sigurnoj luci.

Mornar je ostao na poslednjoj poziciji regionalnog takmičenja i nastaviće grčevitu borbu za opstanak, osim ako se ne obistine najave da će Abu Dabi naredne sezone da se priključi takmičenju timova sa prostora bivše SFR Jugoslavije i da će ABA ligi biti proširena.

Večeras su Veders sa 19 i Tavijan Dan-Martin sa 17 poena bili jedini raspoloženi za igru kod našeg predstavnika. Dvocifren je bio i Entoni Luis sa 11 poena.

Pobjednike je predvodio veteran Šenon Šorter sa 20 poena. Toni Perković je dodao 14, a Deren Fanderburk 12 poena.