Bezidejna Budućnost na -14 u Laktašima

Košarkaši Budućnosti doživjeli su drugi uzastopni, a ukupno peti poraz u posljednjih šest utakmica. Danas je od Plavih u okviru osmog kola ABA lige bolja bila Igokea u Laktašima – 88:74.

Prilično loše su izgledali izabranici Vladimira Todorovića od početka utakmice. Već u prvoj dionici Igokea je išla na dvocifren plus, a najviše na +12 (20:8). Do kraja prve četvrtine bilo je 24:17 za domaće.

Već na početku drugog perioda igre Igokea je vratila dvocifren plus i lagano ga održavala sve do poluvremena kada su domaći vodili sa 46:35.

Možda i najbolji period igre Plavih bio je početkom treće četvrine kada su spustili zaostatak na šest poena u dva navrata, ali više od toga nisu mogli. U finišu ovog perioda igre šampion Bosne i Hercegovine imao je i +19 (68:49).

U posljednjoj četvrtini uslijedio je potpuni raspad i onako loše igre Budućnosti. Domaći su se razgoropadili i u jednom momentu otišli na nevjerovanih +26 (81:55 i 84:58). Do kraja su rutinski priveli meče kraju i došli do šeste pobjede u regionalnom takmičenju čime su se izjednačili sa crnogorskim šampionom.

Jako ubjedljiv poraz Plavih u finišu je spriječio Flečer Megi svojim šutevima za tri (4/4).

Najbolji pojedinci u ekipi Budućnosti sa po 14 poena bili su Flečer Megi i Kolbi Ros. Poen manje ubacio je Marvin Džons, a dvocifren je bio još Mekinli Rajt sa 11 poena.

U timu Igokee ubjedljivo najbolji bio je Nikola Tanasković sa 24 poena. Nekadašnji košarkaš Budućnosti, Edin Atić, dodao je 18 poena (3/5 šut za tri).