MIHAILO PAVIĆEVIĆ

“Bili smo mekani, vjerujem da nećemo ispasti”

Nisu košarkaši Mornara u Splitu ličili na ekipu kojoj gori pod nogama. Uspavano, mlako, bez žara igrali su Barani pretrpjeli poraz (75:87) od nekadašnjeg trostrukog uzastopnog evropskog prvaka u 22. kolu ABA lige.

Uvijek je poseban osjećaj kad dolazim na Gripe, želio bih da se zahvalim publici na toplom dočeku, koji itetako znači meni i mojoj porodici“, rekao je Pavićević.

Kormilar Barana se potom osvrnuo na sam meč.

Što se tiče same utakmice, apsolutno zaslužena pobjeda Splita. Odigrali su domaći mnogo fokusiranije i agresivnije od nas, pogotovo u odbrani. U prvom poluvremenu smo posebno bili mekani, nismo izašli iz bonusa u prve dvije četvrtine. Kakav je naš fokus bio najbolje oslikava situacija u poslednjim sekundama prvog poluvremena, kada je Toni Perković vodio loptu od koša na koša, prošao pored tri naša košarkaša a da niko nije napravio faul iako nismo bili izašli iz bonusa“, u nevjerici je govorio Pavićević.

Strateg Mornara je zatim kazao da vremena za kukanje nema.

Svaka utakmica nam je borba za život. Pokušao sam da objasnim igračima koliko nam ovaj meč znači ujedno skinem pritisak sa njih. Bilo je dosta dobrih perioda, ali i soliranja što je protivnik znao da kazni i privede utakmicu kraju u svoju korist. Želim Splitu sve najbolje u nastavku sezone. Igraju odlično i zaslužuju da budu tu gdje jesu“.

Pavićević ipak vjeruje da će Mornar izboriti opstanak u ABA ligi.

Da ne vjerujem ne bih bio na klupi. Uradićemo sve što je do nas da u narednim utakmicama odbranimo status ABA ligaša. Ima ekipa sa mnogo većom tradicijom i uspjesima, kao što su upravo Split, Zadar, pa Cibona, pa su dolazili u situaciju da ispadnu ili da se jedva spasu ispadanja iz ABA lige. Neće biti smak svijeta ni ako ispadnemo, ali vjerujem da nećemo“, zaključio je Pavićević.

Treneru Mornara, koji ne skriva da je strastveni navijač fudbalskog kluba Hajduk iz Splita, domaćini su uručili zlatnu plaketu Jugoplastike, kako se slavni klub zvao po svom sponzoru iz zlatnih godina dalmatinskog kluba.