Bitka u Milanu pripala Zvezdi

Negativno iznenađenje priredili su košarkaši Crvene zvezde svojim navijačima porazom od Asvela (100:91) u prvom meču ovog duplog kola Evrolige. Međutim, večeras su uspjeli da se iskupe. Crveno-bijeli su nadigrali milansku Olimpiju – 76:62 u 21. kolu elitnog takmičenja.

Serijom 9:0 u finišu prve četvrtine vicešampion ABA lige uspio je da se odlijepi od italijanskog kluba, 23:15. Sa odličnom igrom nastavili su i u drugoj dionici koju je obilježilo nevjerovatno dodavanje Miloša Teodosića za trojku Dejana Davidovca poslije koje je Zvezda prvi put otišla na dvocifrenu prednost.

Sredinom druge četvrtine crveno-bijeli su došli i do +18 u jednom momentu (37:19). Poluvrijeme je završeno na najbolji mogući način – fenomenalnim zakucavanjem Džoela Bolomboja preko Kajla Hajnsa za 47:31 poslije 20 minuta igre.

Očekivano, domaćin je na početku drugog poluvremena pokazao reakciju. Serijom 9:0 prišli su na 47:40. Uspjeli su momci Janisa Sferopulosa da odbiju ovaj nalet Manekena i da i treću četvrtinu završe sa dvocifrenim vođstvom, 57:47.

Finiš meča bio je jako uzbudljiv, ali odličnom igrom u odbrani prije svega Zvezda je došla do devete pobjede u sezoni i tako se na tabeli izjednačila sa večerašnjim rivalom.

Najefikasniji kod Zvezde bio je Rokas Gedraitis sa 22 poena, a pratio ga je Džoel Bolomboj sa 14.

Kod Olimpije dvocifreni su bili Bortolani i Pojtres sa 14 odnosno 12 poena.

Fenerbahče – Bajern Minhen 98:91