NBA

Boston pokazao Čikagu ko je gazda Istoka

Horford i Vučević, FOTO: USA Today Sports/SIPA USA/Pixsell

Devetu uzastopnu, a čak 57. pobjedu u tekućoj sezoni ostvarili su košarkaši Bostona, ubjedljivo najefikasnije ekipe u dosadašnjem toku NBA lige.

Lider Istočne konferencije savladao je Čikago u domu Bulsa 124:113, pa je tako ekipa našeg Nikole Vučevića doživjela 37. poraz, ima 34. pobjede i definitivno će kroz plej-in razigravanje tražiti put do plej-ofa.

Kad već govorimo o crnogorskom centru, proveo je na terenu skoro 32 minuta ubacivši 14 poena, imao je dva skoka, a podijelio pet asistencija, “ukrao” jednu loptu i tome dodao dvije blokade. Promašio je sva tri pokušaja za tri, ali za dva šutirao vrlo dobro 7 od 10.

U većem dijelu utakmice gosti su kontrolisali tempo igre i rezultat, borili su se Bulsi, u finišu treće četvrtine uspjeli i da preokrenu, ali Seltiksi u posljednjem kvartalu nijesu dozvolili Vučeviću i drugovima da se potpuno vrate u meč.

Džejson Tejtum je u redovima gostiju bio najefikasniji sa 26 poena, mada se najviše priča o skoro brilijantnoj partiji Sema Hauzera. Košarkaš koji je prije 26 godina rođen u Viskonsinu ubacio je 23 poena, trojke šutirao 7/8, ukupno iz igre 8/9. Hauzer je ubacio 31 trojku na posljednjih pet gostovanja, samo su Stef Kari, Džejms Harden i Dejm Lilard ubacili više…

Aktuelni šampion najjačeg košarkaškog takmičenja na svijetu pobjeđuje i bez svojih lidera – Denver je u Oregonu bio bolji od Portlanda 114:111, a bio je lišen usluga Nikole Jokića i Džamala Mareja. Zamijenio ih je Redži Džekson i ubacio 23 poena, a odlični centar Eron Gordon 22, uz 12 skokova i pet asistencija.

Prve minute u NBA ligi odigrao je, donedavni košarkaš Partizana Tristan Vukčević. U trijumfu svog Vošingtona nad Torontom 112:109 proveo je na parketu Kepitol arene tri minuta i upisao jedan skok.