NIŠTA OD OLIMPIJSKIH IGARA

Brazilci i Kamerunci računali, ceh platili Crnogorci

Ništa od istorijskog, prvog nastupa za košarkaše Crne Gore na Olimpijskim igrama. Naši momci su takmičenje na kvalifikacionom turniru u Rigi završili već u grupi, pošto je Kamerun u poslednjem kolu neočekivano savladao Brazil rezultatom 77:74.

Ekipi Boška Radovića je za plasman u polufinale bila potrebna bilo kakva pobjeda Karioka ili trijumf Afrikanaca, ali sa 15 i više poena razlike. Na kraju ništa od toga.

Ceh sa današnjeg meča platili su Crnogorci. Sve tri ekipe su grupu okončale sa učinkom od jedne pobjede i poraza, ali naši momci imaju najlošiju koš razliku (minus pet), Brazilci su prvi sa koš količnikom plus šet i idu na Filipine u polufinalu, dok će Afrikanci sa koš razlikom minus jedan na domaćina Letoniju.

Neukrotivi lavovi su nevjerovatnom serijom 26:2 u finišu prve i kroz drugu četvrtinu okrenuli meč i našu grupu “naglavačke” – 45:27. Imali su Afrikanci i 24 poena viška (56:32), tri minuta prije odlaska na odmor.

Kada su vidjeli da je vrag odnio šalu i da im prijeti eliminacija, uozbiljili su se Kristijano Felisio i Lukas Dijas i sa sedam poena smanjili zaostatak na poluvremenu na 39:56.

Isti tandem, potpomognut Leom Mendlom i Jagom Dos Santosom je u trećoj dionici parcijalom 15:2 približio ekipu Aleksandra Petrovića na 54:61.

Mendl, Dijas, Bruno Kaboko i Vitor Benite inicirali su seriju 9:0, kojom su Karioke izjednačile na 74:74, minut i 15 sekundi do kraja meča.

Džeremaja Hil je međutim već u sledećem napadu pogodio trojku, a na našu žalost rezultat se nije mijenjao tokom poslednjih 57 sekundi, pa će vaterpolisti biti jedini predstavnici Crne Gore u ekipnim sportovima u Parizu.

Hil je sa 22 poena predvodio Kamerun do trijumfa. Brajs Ejaga je dodao 15.

Mendl sa 19, Dijas sa 16 i Kaboklo sa 10 bili su dvocifreni u Petrovićevoj ekipi, za koju je, ispostavilo se, veliki hendikep bila povreda plejmejkera Raula Neta u meču prvog kola sa Crnom Gorom.