BREJK U KOLORADU: Majami u posljednjoj četvrtini zatrpao koš Denvera

Zahuktava se veliko NBA finale, a već u drugom meču – brejk. Majami je savladao Denver 111:108 i izjednačio na 1:1 u seriji.

Imali su Nagetsi sve u svojim rukama, prednost od 15 poena, +8 pred posljednju četvrtinu, ali je Majami ubacio u veću brzinu. Počela je Vrelina da pogađa iz svih pozicija, utrpala domaćinu 34 poena za 12 minuta i stigla do velikog brejka. Džamal Marej je u posljednjim trenucima promašio produžetak, pa Majami na Floridu ide u dobrom raspoloženju.

Pokazali smo priličnu prilagodljivost tokom sezone. Suočavali smo se sa situacijama bez izgovora oko povreda, promjena petorki. Sve nas je to očeličilo. Očeličilo nas je 57 utakmica na jednu loptu. Želimo da očuvamo ovaj nivo prilagođavanja jer crpimo snagu iz toga. Ali protivnik je zaista težak i zaslužuje svako poštovanje“, rekao je Erik Spolstra, trener Majamija nakon meča.

Još jednom je Nikola Jokić odigrao fenomenalno – upisao je 41 poen, 11 skokova i četiri asistencije. Ali, nije imao pomoć ostalih. Marej je meč završio sa 18 koševa i deset asistencija, dok je Eron Gordon dodao 12. Ostali su podbacili.

Ovo je NBA finale, a mi ovdje govorimo o zalaganju, koje me veoma brine. Kada sam posle prve utakmice rekao da nismo igrali dobro mislili ste da pravim priču. Večeras smo primili 11 poena u dva minuta treće četvrtine. Imali smo igrače koji su izbjegavali da šutiraju. Ovo nije utakmica predsezone, niti ligaškog dijela. Ovo je NBA finale i zaista sam razočaran. Pitao sam ih da li znaju zašto su izgubili i svi su znali odgovor“, istakao je strateg Denvera, Majk Meloun.

Najefikasniji na drugoj strani bio je Gejb Vinsent sa 23 koša, dok su Bem Adebajo i Džimi Batler dodali po 21.