ABA LIGA / 26. KOLO

Budućnost prvi put u sezoni bolja od SC Derbija, Studenti navijaju za Zvezdu

Košarkaši Budućnosti po prvi put u ovoj sezoni savladali su ekipu SC Derbija poslije tri uzastopna poraza. Tim Andreja Žakelja slavio je u posljednjem kolu regularnom dijelu ABA lige – 93:80.

Plavima ova pobjeda ne znači ništa kada je u pitanju tabela s obzirom da su zakucani za treće mjesto. Sa druge strane mlađi podgorički abaligaš za plasman u plej-of moraće da se nada pobjedi Crvene zvezde na gostovanju Splitu u nedjelju od 18 časova.

Prednošću Studenata, 7:4, otvoren je meč, ali Plavi od tog momenta prave seriju 13:0 i odlaze po prvi put na meču na dvocifreno vođstvo, 17:7. Uspjela je da uzvrati ekipa Dejana Jakare i da čak ponovo povede sa 20:19, ali je poslije 10 minuta igre bilo 27:25 za Budućnost.

SC Derbi je ostao bez poena skoro šest i po minuta u drugoj četvrtini i dozvolio šampionu Crne Gore novu seriju 11:0 kojom se Budućnost odlijepila na 38:25. Najveću prednost nominalni gosti imali su na dva minuta i 40 sekundi do kraja prvog poluvremena – 43:27. Serijom 11:4 u samom finišu prvog dijela meča Studenti su uspjeli da smanje zaostatak na 47:38 i pošalju jasnu poruku Plavima da se neće tako lako predati,

Međutim, brzo se Budućnost u trećoj dionici odvojila na velikih 15 razlike i jednostavno nije dozvoljavala Studentima da spusti zaostatak na jednocifren. U posljednjih 10 minuta igre Plavi su ušli sa lagodnih 73:59 u svoju korist.

Utakmica je i definitivno prelomljena na startu posljednje dionice. Poenima Jogija Ferela i Petra Popovića formalni gosti odlijepili su se na nedostižnih +18 (77:59). Do kraja Budućnost je imala i +20 (89:69) te rutinski privela meč kraju i upisala prvi trijumf nad Studentima u ovoj sezoni.

Budućnost je regularni dio sezone završila sa skorom od 19 pobjeda i sedam poraza, dok su Studenti upisali 11 pobjeda i 15 poraza.

Kod Plavih pet igrača je bilo dvocifreno. Najbolji je bio Mekinli Rajt sa 18 poena. Sa po 14 pratili su ga Joan Makundu i Nikola Tanasković, a raspoloženi su bili još i Jogi Ferel (12 poena) i Flečer Megi (11 poena).

U SC Derbiju samo tri dvocifrena. Najraspoloženiji bio je Obri Doukins sa 20 poena. Još jednu dobru partiju upisao je David Mirković koji je meč završio sa 13 poena, dok je Mateo Drežnjak dodao 10.