Budućnost uz poteškoće do trećeg mjesta u ABA Superkupu

Pobjedom nad Igokeom, 79:68, košarkaši Budućnosti osvojili su treće mjesto u ABA Superkupu.

U meču u kom nije viđeno previše poena, Plavi su ispunili zadatak i, nakon poraza u polufinalu od SC Derbija, a uoči početka sezone, popravili utisak i – nadamo se – najavili bolje dane.

Obje ekipe odigrale su neefikasnu prvu četvrtinu u kojoj je postignuto samo 26 poena (13-13). Budućnost se mučila u napadu, ali vremenom podizala kvalitet igre, da bi u drugom dijelu utakmice (prvo poluvrijeme završeno 39:36) ozbiljnije pristupila igri, napravila dovoljnu prednost i na kraju pobijedila utakmicu.

Treća četvrtina bila je ključna za izabranike Petra Mijovića, jer su u njoj stekli najveću prednost od 10 poena (52:42), pa im je u preostalom dijelu meča ostao lakši zadatak da tu prednost ne ispuste.

U poslednjoj dionici Budućnost je na krilima Mihailovića, Rosa i Rajta došla do važne pobjede, koja će imati pozitivan uticaj na igrače Petra Mijovića uoči početka sezone.

Najefikasniji igrač na parketu bio je iz redova poražene Igokee Nikola Tanasković sa 27 poena, dva skoka i tri asistencije. U redovima domaćina zapažen učinak imali su Vladimir Mihailović sa 14 poena, 2 skoka i jednom asistencijom i Kolbi Ros sa 14 poena, 5 skokova i dvije asistencije.

Dobar učinak imao je MekKinli Rajt sa 14 poena, pet skokova i tri asistencije, dok je Flečer Megi upisao 12 poena, jedan skok i jednu asitenciju.