“Bum-bum” Grin: Amerikanac ubacio 24 poena za 6,19 minuta i vodio Budućnost do 1-0 protiv Mege

U timskom sportu nije poželjno, čak je i nekorektno isticati u prvi plan individualni učinak nekog pojedinca, ali se jednostavno mora pomenuti veče za nezaborav Erika Grina. Amerikanac je maestralnom partijom vodio Budućnosti do pobjede nad Megom 94:77 (14:22, 35:15, 28:18, 17:22) u prvom meču četvrtfinala plej-ofa ABA lige.

Nekadašnji bek, između ostalih Denvera, Jute, te evroligaša Sijene, Olimpijakosa, Valensije i Fenerbahčea dokazao je klasu u partiji za dugo sjećanje i prepričavanje, ubacivši 34 poena, od čega 24 u drugoj četvrtini!

Prvacima Crne Gore je trebalo malo vremena da „upale motore“ i nađu rješenje za dalekometnu paljbu rivala. Za nepuna četiri minuta ispalili su gosti “rafal” trojki. Pogodili su van linije 6,75 Malkolm Kazalon, Nikola Đurišić, Luka Cerovina i Andrija Grbović, pa je Petar Mijović morao da traži tajm-aut jer je na semaforu pisalo 6:14.

Nije to dalo rezultata. Matej Rudan je prikucao, Kazalon pogodio uz dodatno slobodno bacanje za dvocifrenu prednost gostiju (19:7)  u 6. minutu.

“Plavi” su u drugoj četvrtini konsolidovali odbranu, uspostavili ravnotežu u skoru, proradio je napad i za tili čas su serijom 9:0 prišli na poen zaostatka (23:24). Tre Bel-Hejns je ubacio pet poena, pomoć je imao u Kenanu Kamenjašu i Petru Popoviću.

Onda je simultanku sa odbranom gostiju odigrao Grin. Amerikanac je zatrpao koš Mege sa 24 poena za šest minuta i 19 sekundi!

Nije bilo “bunkera“ koji je mogao izdržati Grinove „bombe“. Igrao je Amer kao u transu, tako je i otišao u tunel “Morače“ kada je polaganjem postavio rezultat poluvremena (49:37).

Nevjerovatan je podatak da je Grin sam postigao poslednjih 21 poen Budućnosti u prvom poluvremnu.

Sve nakon odmora je bilo odrađivanje posla za Podgoričane koji sa velikom dozom samopouzdanja putuju na revanš u Sremsku Mitrovicu, naredne nedjelje, gdje će juriti drugu pobjedu i plasman u polufinale regionalnog takmičenja.

U sjenci Grina ostale su solidne partije Kenana Kamenjaša (20), Edina Atića i Džej-Džej Obrajena (po 11 poena).

Na drugoj strani, dvocifreni su bili Đurišić sa 17, Rudan sa 15, Cerovina i Danko Branković sa po 10 poena.