Čikago izgubljen u lavirintu

Vučević poražen od bivšeg tima, FOTO: USA Today Sports/SIPA USA/PIXSELL

Treći vezani, a već deveti poraz na 13 mečeva u dosadašnjoj sezoni NBA lige upisali su košarkaši Čikaga. Tim za koji nastupa naš Nikola Vučević je u velikoj krizi, a to potvrđuje i poraz od Orlanda na domaćem parketu rezultatom 97:103. Već drugi put u posljednja tri dana crnogorski centar izgubio je od franšize u kojoj se isprofilisao kao jedan od boljih košarkaša najjače lige na svijetu, od tima u kojem je stekao zvanje dvostrukog “All-stara”. Vučević je u Junajted centru odigrao 30 minuta, potpisao 10 poena, isto toliko uhvatio lopti i podijelio šest asistencija. Prednost gostiju išla je i do +20, ali u finišu posljednje četvrtine Bulsi su uspjeli da preokrenu, ali nijesu imali dovoljno koncentracije da zadrže prednost, već je Orlando uzvratio za sedmi trijumf u sezoni. Za Čikagao je Zak Lavin ubacio 34 poena, a u pobjedničkom timu njemački reprezentatitvac, aktuelni prvak svijeta Franc Vagner – 21.

Aktuelni šampioni NBA lige, košarkaši Denvera, pretpjeli su treći poraz u sezoni, odnosno drugi u posljednje tri utakmice. Poraženi su Nagetsi na gostovanju Nju Orleansu 115:110. Pelikani su do velike pobjede stigli preko svojih divova – Zijon Vilijamson je ubacio 26 poena, a Jonas Valančiunas 22. Sa druge strane, briljirao je Nikola Jokić u svim parametrima igre – 26 poena, 16 skokova i 18 asistencija! Nažalost, nedovoljno…Za Somborca četvrta utakmica u kojoj je ubacio više od 25 poena, a tome dodao i preko 15 skokova i astitencija. Legendarni Oskar Robertson u svojoj karijeri ima takvih 14 utakmica…

Lebronu Džjemsu nedostaje još 42 poena do okruglih 39 hiljada poena u NBA ligi! Kralj je u pobjedu Los Anđeles Lejkersa na gostovanju Portlandu 95:107 odigrao savršen meč – ubacio je 35 poena, dodao tome pet skokova i devet asistencija. Četvrta pobjeda Lejkersa u posljednjih pet duela, ukupno sedma.

Šarlot – Milvoki 99:130