Čikago poslije dva produžetka savladao Filadelfiju, dabl dabl Vučevića

Čikago je poslije dva produžetka savladao Filadelfiju u gostima 109:105 i napravio veliki korak ka plasmanu u plej in, preko koga će pokušati da izbore plej of NBA lige.

Vučević i ekipa su tek poslije 58 minuta slomili otpor Seventisiksersa, koji su prije ovog meča predvođeni odličnim Embidom bili u seriji od osam pobeda.

Ključ uspjeha leži u činjenici da su Bulsi uspjeli da u četvrtoj četvrtini i u produžetku zaustave odličnog centra Filadelfije, koji je uprkos 37 poena i 16 skokova u poslednja 22 minuta upisao samo osam poena od čega četiri sa linije penala.

U drugom produžetku u penal završnici Bulsi su bili sigurniji, a najviše se istakao De Rozan. Bek Bulsa je na kraju imao 25 poena i osam skokova. Poen više upisao je Zek Lavin, dok je Nikola Vučević stigao do dabl dabl učinka sa 21 poenom i 12 skokova.

Pored Embida kod Filadelfije se istakao Maksi sa 22 poena, dok je podbacio Džejms Harden, koji je imao samo pet poena uz očajan šut iz igre 2/14.

Dalas se muči bez Luke Dončića. Mevsi su poslije poraza od Memfisa 112:108 ispali sa šestog mjesta na Zapadu koje vodi direktno u plej-of, a kako sada stvari stoje očekuje ih velika borba da uđu u doigravanje, jer je čak sedam ekipa u borbi za pet pozicija za mesto u plej inu.

U Memfisu su pregaženi u poslednjoj dionici u kojoj su domaći nadoknadili minus od 13 poena i došlo do vrednog trijumfa bez Dža Moranta, koji se još nije vratio na parket. Kod pobjednika najbolji je bio Džekson sa  28 poena, dok je kod gostiju isti učinka imao Kajri Irving.

Golden Stejt, aktuelni šampioni, probili su se na šesto mesto pobjedom protiv Hjustona u Teksasu 121:108. Voriorse se nosili Stef Kari sa 30 i Tompson sa 29 poena. Za Roketse ponovo ni minut nije dobio Boban Marjanović.

Niksima nije bilo dovoljno ni 57 poena Rendla da pobijedi Minesotu, koja je slavila u Medison Skver Gardenu 140:134. Šarlot je bio bolji od Indijane 115:109, dok je Juta savladala Sakramento 128:120.