NBA

Čikago uz solidnog Vučevića posustao u Ohaju, Lebron 341 poen daleko od istorije

Džejms na meču sa Oklahomom, FOTO: USA Today Sports/SIPA USA/PIXSELL

“Dabl-dabl” Nikole Vučevića nije bio dovoljan da se Bulsi domognu nove, 20. pobjede u najjačoj košarkaškoj ligi na svijetu – Klivlend je pred svojim navijačima savladao ekipu Čikaga 109:91, upisao 23. trijumf u sezoni i zadržao četvrto mjesto Istočne konferencije.
Prve dvije četvrtine prošle su totalno u znaku domaćina koji nije ispuštao prednost sve do početka trećeg kvartala, kada su gosti kratko uspjeli da preokrenuo na 80:81, ali uslijedila je nova serija Kavalirsa za sigurnu pobjedu.
Crnogorski centar proveo je na parketu 37 minuta i za to vrijeme ubacio 17 poena, uhvatio 10 lopti, podijelio četiri asistencije i izgubio dva posjeda. Vučević je sedam puta šutirao za tri, pogodio samo jednom, ukupno je iz igre šutirao 8/19. Efikasniji od našeg reprezentativca sa po poenom više, bili su Zak Lavin i Kobi Vajt.
Tim Klivlenda predvodio je Donovan Mičel – nekadašnji as Jute završio je meč sa 34 poena, tri skoka, a podijelio je sedam asistencija za indeks korisnosti – 19.

Kad smo već na Istoku treba istaći da Boston u toj konferenciji sigurno i ljubomorno čuva prvu poziciju nakon što je osvojio cijeli plijen u Kanadi pobijedivši ekipu Toronta 105:96. Prelomili su Seltiksi utakmicu na početku odlučujućih 12 minuta kada su poveli 10 razlike i uspjeli bez većih trzavica da sačuvaju prednost. Džru Holidej i Derik Vajt su za pobjednički tim ubacili po 22 poena, Džejson Tejtum 19, ali uz 14 skokova i šest asistencija. Za Boston 31. pobjeda nakon 40 utakmica, podsjetimo da su jedina ekipa u ligi koja nema poraz kod kuće. Toronto je produžio negativnu seriju na četiri poraza i grčevito će se boriti za mjesto koje garantuje plej-in.

Jako uzbudljiva utakmica odigrana je u Njujorku koja je nakon dodatnih minuta za igru, odnosno produžetka, pripala gostima: Bruklin – Majami 95:96. Konstantno je vladala rezultatska klackalica, a na četiri sekunde prije kraja Hiro je faulirao Bridžisa, jedan od najboljih košarkaša Netsa imao je mirnu ruku, dok je sa druge strane lider Hita – Batler, promašio za pobjedu.
Na 11 sekundi prije kraja produžetka Batler je dobio dva bacanja, bio hladan i koncentrisan, a zatim je Majami uspio da odigra dobru odbranu protiv Bridžisa za 24. trijumf u sezoni, Bruklin ih ima 16.
Pobjedničku ekipu predvodio je Batler – 31 poen, mada je fantastično odigrao i Hiro sa 29 poena i četiri pogođene trojke. Za Bruklin 26 poena Bridžisa.

Teška sezona za sedmostrukog prvaka NBA lige – Golden Stejt je glatko poražen u Tenesiju od Memfisa 116:107. Za Voriorse to je već 22. poraz u sezoni, ne stoje ništa bolje ni Grizliji, ali od Stefa Karija i drugova se uvijek očekuje najviše…
Ratnici su dvije pobjede daleko od desetog mjesta koje garantuje plej-in, a tu poziciju sada drže Los Anđeles Lejkersi nakon važne pobjede kod kuće nad Oklahomom 112:105. Očekivano, Jezerdžije su do trijumfa stigle na pogon najiskusnijih i najboljih košarkaša Lebrona Džejmsa i Entoni Dejvisa. Lebron, popularni Kralj, završio je meč sa 25 poena, sedam skokova i šest asistencija, pa mu sada nedostaje samo 341 poen kako bi postao prvi košarkaš sa 40 hiljada poena u bogatoj istoriji NBA lige. Dejvis je protiv Oklahome ubacio 27 poena, uz 15 skokova

Memfis – Golden Stejt 116:107