CRNA GORA - BRAZIL 72:81

Crveni prokockali pobjedu u finišu

Košarkaška reprezentacija Crne Gore poražena je u prvom kvalifikacionom meču za Olimpijske igre od selekcije Brazila 81:72, uprkos tome što je imala prednost više od 30 minuta.

VIDEO Klasa Nikole Vučevića

Početak utakmice bio je poprilično tvrd sa malim brojem poena. Taj razvoj situacija odgovarao je Crnoj Gori koja je stekla prednost i nije je ispuštala, najviše zahvaljujući poenima Nikole Vučevića. Na 3:23 do kraja prve dionice trojkom Petra Popovića Crveni su imali +8 .

Ta prednost se održavala uprkos tome što je na momente odbrana “pucala” što su Brazilci znali da kazne lakim poenima, najviše Bruna Kabokla. Nakon prvih deset minuta rezultat je iznosio 23:15.

Drugu četvrtinu su izabranici Boška Radovića otvorili jako dobro, a ujedno i da steknu dvocifrenu prednost, do tada najvećih +13.

Međutim, Brazil se vraćao i uspio da dođe na samo tri poena zaostatka, a prijeko potrebnu energiju donio im je iskusni Marselinjo Uertas. Da se ispusti prednost nije dao Popović koji je uspio da pogodi sva tri slobodna bacanja, pa je naša reprezentacija na poluvrijeme vodila 42:36.

Velika borba se vodila u nastavku meča. Brazil je u više navrata pokušao da dođe do potpunog egala, ali Crna Gora je nekako odolijevala i čuvala kapital stečen u prvih 20 minuta utakmice.

Došli su Brazilci na minus dva, ali je potom, kada je najpotrebnije trojku pogodio Kendrik Peri i olakšao završnicu četvrtine Crnoj Gori.

Nošen njegovom energijom, istu stvar je uradio i Marko Simonović za sedam razlike, ali je na drugoj strani trojku vratio Kaboklo koji je držao svoju reprezentaciju u životu.

Ono što su čuvali tokom tri dionice, početkom četvrte se istopilo. Nakon minut i po igre u odlučujućih deset minuta ponovo nije bilo rješenja za prvo za trojku Lea Mjandla, a onda i za danas maestralnog Kabokla. Brazil je tako došao do prednosti, prvi put na utakmici.

Brazilci su otišli na četiri poena prednosti, ali je onda uslijedila serija poena Simonovića i Vučevića, pa je Crna Gora sa šest vezanih poena ponovo stekla prednost, međutim Majndl je pogodio trojku, a zatim i dodatno slobodno bacanje koje mu je obezbijedio Andrija Slavković.

To je dalo vjetar u leđa Selesau, pa je trojku pogodio i Lukas Dijas koji je odveo svoj tima na najvećih plus pet, što je dalo znak selektoru Radoviću da zove tajm-aut.

Crna Gora je finiš utakmice odigrala poprilično smušeno, a to je iskoristio Gi Santos koji je postigao poene, a dodatno slobodno bacanje “poklonio” mu je Dino Radončić.

Nakon toga naša reprezentacija nije postojala na terenu, a pobjedu Brazilcima pečatirao je trojkom Uertas.

Kod izabranika Boška Radovića najefikasniji je bio Nikola Vučević sa 17 poena, pratio ga je Simonović sa 15, Peri je dodao 11 dok je poen manje imao Popović.

Kod Brazila je najbolju partiju pružio Kaboklo sa 25 poena, dok je Uertas imao 17.

Naredni meč Crna Gora igra sjutra u istom terminu protiv reprezentacije Kameruna.