NBA / FINALE ISTOKA

Čudesni Boston se digao iz pepela i stigao nadomak velikog finala

Nevjerovatnim preokretom Boston je srušio Indijanu u gostima 114:111, poveo 3:0 u finalu Istoka NBA lige i stigao na korak od borbe za rekordno 18. prstenje.

Gubili su Seltiksi 18 razlike u trećoj četvrtini, a potom i imali -5 na manje od minuta do kraja utakmice. Međutim, još jednom su pokazali zbog čega bi mogli da postanu najtrofejnija franšiza u istoriji najjače košarkaške lige na svijetu.

Indijana, koja je igrala bez povrijeđene zvijezde i najboljeg igrača Tajrisa Halibartona, držala je konce utakmice, a suparnik bio u podređenom položaju tokom većeg dijela utakmice. No, topio je Boston minus, a u finišu okrenuo dvoboj i ostvario zlata vrijedan trijumf.

Najprije je Al Horford pogodio trojku za 111:109, nakon čega je Džejru Holidej iznudio pogodak i slobodno bacanje, koje je realizovao za preokret 111:112, a potom još dva poslao kroz mrežicu za konačnu pobjedu. Horford je ubacio sedam trojki iz 12 pokušaja te susret završio sa 23, a Holidej devet od ukupno 14 poena režirao u posljednjoj četvrtini.

Džejson Tejtum odigrao je još jednu sjajnu utakmicu – 36 poena, 10 skokova i osam asistencija. Džejlen Braun ubacio je 24 poena, čime je Boston još jednom pokazao kakvom lepezom igrača raspolaže, a koje posebno krasi timski duh, potreban za šampionsku titulu.

Na drugoj strani, Ejndru Nembard nosio je Indijanu sa 32 poena i devet asistencije. TiDžej Mekonel je susret završio sa 23 poena, uz devet uhvaćenih lopti i šest asistencija. Majls Tarner potpisao je 22 poena i 10 skokova, a Paskal Siakam takođe 22 poena, uz šest asistencija.

No, sve to nije bilo dovoljno Pejsersima da izbjegnu treći poraz, pa Bostonu sada nedostaje još jedan skalp na putu do velikog finala NBA lige. Četvrti susret na programu je u noći sa ponedjeljka na utorak od 02:00 sata poslije ponoći.