Debakl Budućnosti u Beogradu

Košarkaši Budućnost Volija poraženi su u prvom polufinalnom meču ABA lige od Crvene zvezde rezultatom 93:55.

Na taj način “crveno-bijeli” poveli su sa 1:0 u seriji. Drugi meč u dvorani “Morača” na programu je 23. maja.

“Plavi” su dobro otvorili meč i držali priključak za Zvezdom. Ipak, na malo manje od četiri minuta prije kraja prve dionicu “crveno-bijeli” su otišli na +9 nakon trojke Petruševa.

Petar Mijović bio je prinuđen da zatraži minut odmora. Međutim, slika na terenu se nije promijenila te su do kraja prve četvrtine izabranici Duška Ivanovića imali prednost od 30:16.

Zvezdina serija nije se zaustavila ni u drugoj dionici. Nakon samo tri minuta igre Zvezda je otišla na preko 20 razlike. Na poluvremenu rezultat je bio 51:33 u korist domaćina.

Početak drugog poluvremena nije donio Budućnosti buđenje. Zvezda je nastavila u istom ritmu te je na pet minuta prije kraja treće četvrtine bilo +29 (64:35) za domaćina.

Nakon tri četvrtine rezultat je bio 73:43 u korist “crveno-bijelih”.

Do kraja, Zvezda je rutinski privela meč kraju i slavila ubjedljivo – 93:55.

Sve ovo podsjetilo je na finale ABA lige iz 2019. godine kada je Zvezda ostvarila dvije veoma ubjedljive pobjede nad ekipom Budućnosti u dvorani “Aleksandar Nikolić” – 107:69 i 97:54.

U ekipi Budućnosti jedini dvocifren bio je Erik Grin sa 13 poena.

Sa druge strane u redovima bilo je pet dvocifrenih. Filip Petrušev je ubacio 17 poena, a 13 je dodao Ben Bentil. Po 11 koševa upisali su Kampaco i Mitrović (10 skokova), dok je Vildoza zaključio listu dvocifrenih sa 10 poena.