I A MCKL

Dečić u dramatičnoj utakmici nadigrao Milenijum, Sutjeska rutinski

Zaključeno je prvo kolo Prve A košarkaške lige Crne Gore.

Sjajan meč viđen je u Golubovcima, gdje je nakon velike drame Dečić savladao Milenijum 93:92. Milenijum je u prvoj četvrtini postigao čak 36 poena, vodio u 28.minutu +12 (70:58), da bi Dečić preko Bogojevića u 36. minutu preokrenuo (82:80) i na kraju došao do trijumfa.

U timu Dečića Marko Koljević postigao je 30 poena, Petar Ivanović dodao je 17, a imao je i 11 skokova, dok su dvocifreni bili još Luka Nikaljević sa 12 i Đorđe Marinović sa 11.

Sutjeska Elektroprivreda je opravdala ulogu favorita u Bijelom Polju protiv Jedinstva 1950 (81:68). Domaći su u 12 .minutu vodili 20:19, ali je već na poluvremenu bilo +14 za Nikšićane (44:30), čime je bilo jasno da je iznenađenje nemoguće. Filip Barović bio je najefikasniji u pobjedničkom timu sa 18, Kobi Vebster je dodao 13, dok je Milić Starovlah imao dabl dabl (11 poena, 10 skokova).

Ibar je savladao Danilovgrad 76:69. Gosti su na poluvremenu, nakon trojke Popovića vodili 43:32, da bi Rožajci, poslije trojke Nurkovića u 32. minutu preokrenuli – 62:60, a već na 4.26 prije kraja stigli i do dvocifrene razlike – 72:62. Najefikasniji bio je Vasilije Knežević sa 16, a dvocifreni su bili još Nurković, Đukanović po 12, te Kalić sa 10. Kod gostiju Popović je ubacio 22.

Primorje je u Baru opravdalo očekivanja u istorijskom meču za Šušanj, koji je odigrao prvi meč u elitnom rangu – Novljani su trijumfovali 104:67. Kod Novljana istakao se Baranin Ognjen Čarapić sa 19 poena, Miljanić je dodao 17, Rid 14, dok su kod domaćina najefikasniji bili Kosović i Pots sa po 13.

Prethodno, Kotor je iznenadio Podgoricu (89:87), SC Derbi savladao je Vukove Zetu 83:58, a Teodo ekipu Lovćena 1947 (75:43).