BEZ PLEJ-OFA

Dejanu Radonjiću sreća okrenula leđa

Radonjić poražen, Foto: FIBA

Nakon što je prije dvije nedjelje zbog slabije koš-razlike ostao uskraćen za prvi evropski trofej u karijeri, pehar FIBA Evrokupa, Dejan Radonjić je poslije dva vezana poraza u nacionalnom šampionatu Turske izvisio i za doigravanje.

U posljednjem kolu njegov Bahčešehir poražen je u gostima od Merkezfendija 86:75 i tako ostao na 12 pobjeda, nedovoljno za plej-of koji je ugrabio osmoplasirani Turk Telekom.

Imao je sastav podgoričkog stručnjaka tri poena prednosti nakon prvih 20 minuta igre, u trećoj četvrtini gosti su išli i do +7, ali su očajno odigrali odlučujući kvartal u kojem su postigli samo 12 poena.

Krajem decembra 2023. godine Radonjić je preuzeo istanbulski klub nakon deset mjeseci pauze od rada. Nekadašnji strateg Budućnosti, Crvene zvezde, Bajern Minhena i Panatinaikosa, preuzeo je tim u trenutku kada je Bahčešehir bio osmi na tabeli sa skorom 6-7 uz dvije pobjede u Evrokupu iz isto toliko utakmica.

Međutim, cilj nije ostvaren je istanbulska ekipa drugu sezonu zaredom ostala bez doigravanja.