Denver i Finiks zakazali polufinalni dvoboj na Zapadu, Jang ostavio Atlantu u igri

Košarkaši Denvera i Finiksa zakazali su dvoboj u polufinalu Zapadne konferencije NBA lige. Nagetsi i Sansi su jutros sa 4-1 u pobjedama zaključili svoje serije sa Minesotom, odnosno Klipersima.

Denver je do pobjede (112:109) predvodio, ko bi drugi do Nikola Jokić, sa novim tripl-dablom izraženim sa 28 poena, 17 skokova i 12 asistencija. Joker je postigao sedam od poslednjih devet poena svog tima. Ubelježio je i po dvije blokade i ukradene lopte i postao je prvi igrač ikada u doigravanjima sa takvim brojkama. Srbin je upisao treću partiju u plej-ofu sa 25 i više poena, 15 i više skokova i više od 10 asistencija. Sa takvim izdanjima u plej-ofu se može pohvaliti još samo Lebron Džejms, koji ih ima četiri, dok se Jokić izjednačio sa Viltom Čemberlenom i Oskarom Robertsonom.

Gosti su kontrolisali situaciju, imali i 13 poena prednosti u prvom poluvremenu, da bi od treće četvrtine “grumenja” preuzela kontrolu nad utakmicom. Ipak, nisu uspjeli da se značajnije odlijepe.

Nakon poena Edvardsa i Aleksendera, Timbervulfsi su izjednačili na minut i 46 sekundi do kraja. Zatim je Jokić preuzeo stvar u svoje ruke Prvo je iznudio dva faul i pogodio oba bacanja. Potom je ispravio svoj promašaj. Zatim je pogodio veoma težak šut pod faulom i realizovao dodatno bacanje (109:104 na pola minuta do kraja), ali su Konli i Edvards čuvali nadu “vukovima”.

Na tri sekunde do kraja, lopta je ponovo otišla u Nikoline ruke. Odmah su ga gosti faulirali, ali je ovoga puta bio polovičan sa linije za penale. Imali su Timbervufsi priliku da trojkom izbore produžetak, Taunsa nije bilo na parketu zbog šest faulova, pa je bilo očekivano da odgovornost preuzme Edvards. Dobio je loptu, šutnuo preko Brusa Brauna i promašio.

Džamal Mari je sa 35 poena bio jedini efikasniji od Jokića u pobjedničkoj ekipi. Braun i Gordon sa dali po 14 poena, dok je 10 dodao Kentevijus KoldvelPoup.

Na drugoj strani Edvards 29 poena, samo tri manje dodao je Tauns, uz 11 skokova, dok je Gober takođe ubeležio dabl-dabl sa 16 poena i 15 uhvaćenih lopti. Aleksender Voker je brojao do 14, dok je Torijan Prins dodao 13 poena.

Finiks je do pobjede nad desetkovanim Klipersima (136:130) noćas vodio Devin Buker sa 47 poena, u spektakularnoj trećoj četvrtini dao je 25. Gosti, koji su ponovo nastupili bez povrijeđenih Kavaja Lenarda i Pola Džorža su se dobro držali, vratili se u poslednjoj četvrtini iz minus 20, imali nekoliko šansi da izjednače u poslednja tri minuta, ali ih je dotukao Kevin Djurent sa linije za slobodna bacanja. Kej-Di je brojao do 31, Ejton pomogao sa 21 poenom i 11 skokova.

Kliperse je skupo koštala treća četvrtina u kojoj su primili 50 poena i iskopali preduboku rupu da bi se vratili. Norman Pauel je bio najbolji kod tima iz Kalifornije, sa 27 poena, Plamli je odigrao još jedan dobar meč i postigao 20 poena sa klupe. Lošu noć imao je Rasel Vestbruk, sa 14 poena, uz loš šut.

Na Istoku je Boston imao priliku da zaključi seriju sa Atlantom pred svojim navijačima, ali su se Hoksi izvukli (119:117) i smanjili na 2-3 u seriji.

Junak meča je bio Tre Jang, koji je pogodio trojku za pobjedu, sa praktično devet metara, tri sekunde prije kraja meča u “TD Gardenu”.

Jang je brojao do 38 poena. U odsustvu suspendovanog Dežonte Mareja,najznačajnija pomoć Jangu bio je Bogdan Bogdanović sa 18 poena i pet asistencija.

Gosti su pogodili 19 trojki, od čega Bogdanović tri.

Kod Bostona je Džejlen Braun brojao do 36, Džejson Tejtum je imao 19, ali nije pogodio sa sirenom iz teške pozicije.