Denver uz muke sačuvao prednost: Marej i Jokić ga spasili poraza

Bila je ovo veoma teška utakmica za igrače i navijače Denvera i to najviše zbog toga jer je ekipa koju na terenu predvodi Nikola Jokić u jednom momentu imala 21 poen prednosti.

Baš takvu prednostu uspjela je da izgubi za samo nekoliko minuta, uđe u rezultatski minus i počne da strahuje..

Na kraju, ekipa Majk Malona je, predvođena Džamalom Marejem i Nikolom Jokićem savladala Minesotu i povela 2:0 u četvrfinalnoj seriji Zapadne Konferecnije – 122:113.

Nagetsi su odlično započeli utakmicu, imali sve pod kontrolom, ubjedljivo vodili, igrali lijepo i sigurno, da bi u drugom dijelu utakmice izašli na teren u potpuno drugom raspoloženju, bez kvalitetne igre u odbrani.

Vrlo brzo su od prednosti 53:32 (druga četvrtina) došli do 76:76. U trećoj četvrtini Minesota pravi seriju 14:0 i potpuno se vraća u utakmicu i prijeti da napravi brejk.

Nakon toga počinje fizički okršaj dva tima, tzv. kost u kost, sve do poslednjih pet minuta, kada Nagetsi bježe na 113:103 i prave dvocifrenu razliku.

Timbervulfsi su igrali odlično, ali im je do kraja ponestalo snage i rješenja. Nakon treće četvrtine, kada su ubacili čak 40 poena uz šut uz igre od 80%, u četvrtoj su pali i prepustili loptu Džamalu Mareju.

Marejevih 40 poena, Jokićev tripl dabl – 27 poena, 10 skokova i 10 asistencija i trijumf Nagetsa.

Treba pomenuti i rolu, sada već dominantnog Majkl Portera, koji je u drugom poluvremenu pogodio mnogo bitne šuteve i završio meč sa 16 poena i šest skokova.

Kod Minesote nevjerovatan je Entoni Edvards, sa 41 poenom bio najefikasniji igrač utakmice. Rudi Gober je imao 19 poena uz osam skokova.