BUDUĆNOST - CRVENA ZVEZDA (17h)

Derbi koji može da odredi cijelu sezonu

Biće ovo nedjelja kada će pasti odluka kada je u pitanju Evrokup, čekaće se vijesti iz Poljske gdje Slask treba da šokira Turk Telekom, a onda da oni savladaju Gran Kanariju na svom terenu. Međutim, prije toga, na programu je najveći derbi u ABA ligi koji bi mogao da odredi dalji tok sezone u regionalnom takmičenju. U okviru 19. runde košarkaši Budućnost Volija danas (17h) u “Morači” dočekuju Crvenu zvezdu.

“Crveno-bijeli” su gotovo osigurali prvo mjesto pred plej-of, dok se Plavi nadaju drugom mjestu. Za tako nešto će im biti potrebna pobjeda večeras, a onda i protiv Partizana na istom mjestu. Crnogorski šampion je podigao formu u posljednje vrijeme, za Evrokup je to, kako sada stvari stoje, prekasno, ali ne i za ABA ligu, gdje će ekipa Andreja Žakelja dati sve od sebe da pomuti račune skupocjenim beogradskim klubovima. A, derbi protiv Zvezde idealna je prilika da vide koliko mogu Petar Popović i drugovi.

Crvena zvezda je evroligaški tim, ima veoma dobre igrače i svaki put kad igramo sa njom znamo da će biti velika borba. Moramo da budemo spremni za borbu od starta, da nametnemo svoj stil i pokažemo im da želimo da pobijedimo“, poručio je Flečer Megi.

Ne treba trošiti previše riječi o večerašnjem rivalu Podgoričana, kao ni vraćati se na ona tri finala plej-ofa u kojima je bilo svega, ali vrijedi istaći da je u jednom Budućnost izašla kao pobjednik i osvojila region. Sada je situacija znatno drugačija, Zvezda ima neuporedivo veći budžet od našeg šampiona, samim tim i jači tim, ali uzdaju se Plavi u domaći teren na kojem su upisali 20 pobjeda protiv Zvezde uz sedam poraza.

Važno je da igramo dobro svih 40 minuta. Znam da to zvuči jednostavno, ali smo mnogo utakmica odigrali na visokom nivou 30-35 minuta i gubili ih za preostalih 5-10. Moramo da budemo dosljedni u energiji i fokusu tokom čitavog meča, to može da nam donese pobjedu“, jasan je najbolji trojkaš u istoriji NCAA lige.