ABA LIGA / 22. KOLO

Derbi uz oscilacije do važne pobjede u borbi za plej-of

Važan trijumf u borbi za plej-of ostvarili su košarkaši SC Derbija. Večeras je u Morači savladan FMP, 94:85. Studenti su se tako vratili na pobjednički put nakon poraza u prošlom kolu od Cibone u Zagrebu, 94:82.

Studenti su bolje otvorili meč i poslije četiri minuta došli do vođstva od 12:6. Odmah je FMP uzvratio i serijom 7:2 i prišao na 14:13. Međutim i na tu seriju je SC Derbi imao spreman odgovor. Momci Dejana Jakare pobjegli su serijom 8:0 na 22:13, ali su u posljednjih minut i po Panteri smanjili na 22:16.

Kako je druga četvrtina odmicala tako su gosti iz Beograda topili zaostatak, a na četiri minuta do kraja prvog poluvremena FMP stiže i do prednosti – 32:30. Od tog momenta ulazi se u neizvjesnu završnicu druge četvrtine, a potpuni egal donio je Matic Rebec poenima u posljednjoj sekundi, 39:39.

Otvaranje drugog poluvremena imalo je gotovo identičan tok kao i otvaranje prvog dijela igre. SC Derbi je poslije nešto više od pet minuta igre otišao na osam poena prednosti, 55:47. Međutim, ponovo je uslijedio pad. FMP se serijom 13:5 do kraja treće dionice vratio u potpuni egal.

Poslije dva minuta igre u posljednjem periodu Panteri su poveli sa 65:64. Jako ljut je bio Dejan Jakara pa je reagovao tajmautom. Urodilo je plodom s obzirom da su Studenti napravili seriju 6:1 (70:66). Prišao je FMP poslije toga na 70:69 i čini se da je upravo tu prelomljen ovaj meč. Studenti su serijom 10:1 otišli na 80:70 čime su po prvi put, na četiri minuta do kraja meča, došli do dvocifrene prednosti. Ispostaviće se da je to bila nedostižna prednost za FMP, pa je SC Derbi stigao do 11. pobjede u sezoni.

Mateo Drežnjak je bio najefikasniji sa 26 poena. Tomislav Ivišić je dodao 17, dok je Emir Hadžibegović bio treći dvocifren kod Studenata sa 14 poena.

Kod FMP-a Matic Rebec je sa 19 poena bio najraspoloženiji. Jovan Novak je ubacio 14, Aleksa Stepanović 12, a dvocifren je bio i Ognjen Kuzmić sa 10 poena.