“Dominacija Igokee u skoku glavni razlog poraza”

Prevagu Igokee u skoku trener SC Derbija, Andrej Žakelj okarakterisao je kao glavni razlog prvog poraza njegove ekipe u sezoni. Ekipa iz Aleksandrovca imala je 12 skokova više od Podgoričana (37-25). Dominirali su Igosi u ofanzivnom skoku (18-7) i na kraju slavili 91:82.

Čestitam Igokei na zasluženoj pobjedi. Bili su bolji cijelu utakmicu, vratili smo se dva-tri puta energijom, ali nismo bili ni blizu da trijumfujemo. Glavni razlog poraza je što smo dozvolili rivalu dominaciju u skoku. Fokus u odbrani nije bio na nivou, što je rezultiralo sa previše skokova rivala u napadu, previše drugih šansi za ugrožavanje našeg koša. Jednostavno nismo bili na nivou u tim segmentima moraćemo to da riješimo u narednim danima“, rekao je Žakelj.

Mnogo energičniji nakon meča bio je trener domaćih Vladimir Jovanović.

Rekao sam u najavi utakmice da je SC Derbi ekipa u najboljoj formi u ABA ligi. Igraju izvanredno, potentni su napadački, imaju više opcija u svakom trenutku, vidjeli ste da ih nije lako slomiti. Imali smo nekoliko prilika da prelomimo meč ali nisu nam dali. Veći dio meča smo bili dobri, sproveli smo u djelo skoro sve što smo se dogovorili u svlačioni. Imali smo i padove u igri što je logično jer su nam pojedini košarkaši falili. Mislim da smo zasluženo pobijedili, dobro smo skakali, pogotovo u napadu u prvom poluvremenu i odbranili smo domaći teren. SC Derbiju želim svu sreću u nastavku sezone“, rekao je Jovanović.