NBA / FINALE

Dončić ne može sam, Boston još jedan korak bliže tituli

Košarkaši Boston Seltiksa nezaustavljivo grabe ka 18. tituli šampiona NBA lige. Sinoć su u drugoj utakmici velikog finala sa 105:98 savladali Dalas Maverikse.

Gosti iz Teksasa su nešto bolje otvorili meč i tokom cijele prve dionice vodili. Nakon 12 minuta igre bilo je 28:25 za Dalas. Nosio je Maverikse Luka Dončić, ali sam nije mogao.

Do poluvremena Boston je preokrenuo na 54:51. Meč je prelomljen tokom treće četvrtine. Otišao je Boston i na +13 u jednom momentu (80:67) i to je bio put bez povratka za Dalas. Domaći su u posljednjoj dionici rutinski priveli meč kraju i u Dalas putuju sa maksimalnih 2:0.

Fantastični Žru Holidej je predvodio Seltikse do trijumfa sa 26 poena i 11 skokova. Pratio ga je Džejlen Braun koji je ubacio 21 poen. Dvocifreni su bili još Džejson Tejtum (18 poena, 12 asistencija), Derik Vajt (18 poena) i Kristaps Porzingis (12 poena).

Kod Dalasa potpuno je izdominirao Luka Dončić – 32 poena i po 11 skokova i asistencija. Međutim, saigrači ga nisu ispratili na pravi način. Poenterski najbliži mu je bio Pi-Džej Vašington sa 17 ubačenih poena. Dvocifreni su bili još Kajri Irving (16 poena), Danijel Gaford (13 poena) i Derik Džons (11 poena).