EVROKUP / 16. KOLO

Drama u Morači pripala Ulmu

Ponovo su košarkaši Budućnosti izgubili meč koji nisu smjeli da izgube. Ulm je odnio pobjedu iz pune Morače poslije produžetka, 84:80. Utisak je da su još jednom Plavi poklonili pobjedu protivniku svojim greškama.

Sada samo teorija drži šampiona Crne Gore u trci za prolaz u nokaut fazu Evrokupa.

Prije početka meča navijači Budućnosti oprostili su se od nedavno preminulog Dejana Milojevića.

Plavi su dobro započeli meč i na dva i po minuta do kraja prve četvrtine vodili sa 16:9. Međutim, od tog momenta kreće pad. Serijom 8:0 Ulm je završio prvi period utakmice i po prvi put poveo, 17:16.

Flečer Megi i Jogi Ferel pogurali su Budućnost ka novom vođstvu (21:17) na startu druge četvrtine. Ipak, spreman odgovor i na ovu mini seriju Plavih imao je Ulm. Vrlo lako su stigli ovaj zaostatak, a potom i počeli da grade prednost koja je na poluvremena iznosila, do tada, najvećih +8 (38:30).

Drugo poluvrijeme počelo je trojkom El Džej Figueroe. Tada je Ulm po prvi put otišao na dvocifreno vođstvo, 41:30. Probudili su se u tim momentima momci Andreja Žakelja, smanjili na šest poena minusa (43:37), ali to je bilo sve u tom periodu. Ponovo je njemački klub brzo otišao na dvocifreno vođstvo koje je tokom treće dionice bilo i +13 (57:44). U posljednjih 10 minuta utakmice Plavi su ušli sa zaostatkom od 59:48.

Tokom finiša ove četvrtine desile su se neke nelogične i pogrešne sudijske odluke koje su razbjesnile sve prisutne u Morači. Pokušali su navijači da svojom velikom energijom pokrenu tim pred posljednju četvrtinu.

Međutim, uporno se dešavalo isto – Budućnost priđe na devet poena zaostatka, a onda nekim lošim potezom upropasti sve dobro prethodno urađeno. Sve se mijenja na šest minuta do kraja. Prvo Nikola Tanasković donosi poene, a onda reaguje i u odbrani dobro, da bi u narednom napadu Flečer Megi pogodio trojku uz faul i vratio Plave na samo tri poena zaostatka.

U tim momentima potpuni trans u Morači. Ponovo odlična reakcija u odbrani, a onda i još jedna trojka Megija kojom se Budućnost serijom 14:0 vraća u potpuni egal. Trener Ulma, Anton Gavel, morao je da reaguje tajmautom.

Nije to puno pomoglo njegovom timu pošto su Plavi došlo do prednosti poslije pogotka Ferela na tri minuta do kraja, 69:67. Ušlo se u neizvjesnu završnicu. Na 13 sekundi prije kraja, pri rezultatu 72:72, igrači Ulma prave faul u napadu i omogućavaju igračima Budućnosti da u posljednjem napadu odluče pobjednika.

Akcija je bila za raspoloženog Megija, ali Amerikanac nije uspio da pogodi, pa se otišlo u produžetak.

Ni u dodatnih pet minuta nije izostalo neizvjesnosti. Uspjeli su i u produžetku da nekoliko lopti bukvalno poklone Ulmu i vjerovatno je to bilo presudno za konačnih 84:80.