ABA 2 LIGA / GRUPA C, 1. KOLO

Džoker trojkama razoružao Podgoričane

Košarkaši Podgorice Bemaks poraženi su večeras u Bemaks areni od Džokera 79:76 na startu ABA 2 lige.

Džoker je u većem dijelu meča imao prednost, Podgorica je uspjela da preokrene, ali su gosti trojkama u finišu uspjeli da stignu do brejka.

Inače, Podgorica je prvi put povela u četvrtom minutu nakon trojke Pavla Đurišića 7:6. Ipak, od tog trenutka Džoker je preuzeo inicijativu, a dobrim procentima šuta uspjeli su u 9. minutu da stignu i do +9 (24:15). U 13. minutu Džoker je imao najveću razliku u prvom dijelu (34:22), a iako je u finišu prvog poluvremena bilo 48:37, Podgorica je uspjela da istopi zaostatak do odlaska na odmor – poenima Đurišića i Aleksa Adetokumpa priđe na 48:40.

Velikom željom i borbom domaći su uspjeli u 28. minutu trojkom Đurišića da preokrenu 57:56, dok je nakon poena Entonija Smita bilo i +5 (62:57). U 33. minutu, kada je Balša Živanović pogodio trojku bilo je 65:63.

Ali, gosti iz Sombora vezali su tri trojke za prednost – 72:65, čime je bilo jasno da slijedi uzbudljiv finiš. Ipak, Podgorici je produžio život Đurišić, vezavši četiri poena za prilazak na 74:71 minut i po prije kraja. Tim Dragana Radovića imao je napad za pobjedu, ali je Džek Golke promašio šut za tri, da bi nakon toga Džoker pogodio četvrtu trojku u posljednjoj dionici za 77:71 na 38 sekundi prije kraja.

Podgorica nije željela da se preda, Živanović je odmah pogodio trojku, da bi nakon ofanzivnog skoka Nikola Žižić poentirao za 77:76 na četiri sekunde prije kraja. Ipak, u posljednjem napadu, nakon faula Živanovića, Jurček je pogodio dva penala za pobjedu – 79:76.

U timu Podgorice Džošua Skot je ubacio 18 poena, koliko je dodao i Pavle Đurišić. Dvocifren je bio još i Balša Živanović sa 15 poena.

U pobjedničkoj ekipi izdominirao je Veljko Brkić sa 17 poena.