Džons šest desetinki prije kraja šokirao Plave

Košarkaši Budućnosti poraženi su od Cedevita Olimpije u “Morači” rezultatom 81:82 u derbiju 9. kola ABA lige. Pobjednika je na šest desetinki prije kraja odličio Šon Džons.

Nijesu košarkaši iz našeg glavnog grada baš najbolje ušli u meč, pošto su nakon poena Vladimira Mihailovića i Mekinli Rajta (4:0), dozvolili rivalu da preokrene i stekne pet poena viška (14:9), pa je Žakelj morao da zove minut odmora.

Od druge četvrtine su međutim domaći zaigrali najbolje što znaju, konstantno bili u prednosti koja je u jednom momentu iznosila maksimalnih plus devet (50:41).

U finišu treće i na startu četvrte četvrtine došlo je do pada u igri crnogorskog šampiona, pa je ekipa Simonea Pjaniđanija sa sedam vezanih poena došla do prvog vođstva (64:63) još od trečeg minuta druge četvrtine, kada je na semaforu pisalo 28:29.

Ipak, tada su se Plavi probudili, Kolbi Ros, Brendon Pol i Joan Makundu inicirali seriju 9:0 kojom se tim Andreja Žakelja odlijepio na 72:64. Domaći su sredinom poslednje četvrtine ponovo imali maksimalnih devet poena prednosti (77:68), ali su nakon toga stali.

Ljubljančani su serijom 10:2 prišli na samo poen zaostaka (78:79). Mekinli Rajt je prekinuo seriju neiskoršćenih napada, 49 sekundi prije kraja (81:78). Uzvratio je bivši član Podgoričana, Džastin Kobs, sa linije za slobodna bacanja (81:80).

Nakon tajm-auta Žakelja, Rajt je ponovo preuzeo odgovornost – nije pogodio. Lopta je u poslednjem napadu Cedevita Olimpije išla pod koš na Šona Džonsa, koji je na šest desetinki do kraja utakmce pogodio, uz faul prezimenjaka Marvina.

Pet košarkaša u plavom taboru imala su dvocifren košgeterski učinak. Predvodio ih je Rajt sa 16 poena. Jedan manje ubacio je Ros. Džakori Vilijams upisao je 13, Pol 12, a Džons 11 poena.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Divejn Stjuart sa 20 poena. Dobru podršku je imao u Kobsu (15) i meč vineru Džonsu (14), dok je Jaka Blažič postigao 13 poena.

Kompletnu statitistiku možete pogledati ovdje.