Efes bez rešenja za Duškovu artiljeriju

Ivanović je sada u Baskoniji, FOTO: BC Baskonia

U Sinan Erdem domu u Istanbulu gledali smo pravi revolveraški obračun 16. runde Evrolige, u kojem su snage odmjerili Efes i Baskonija, a kao pobjednik je izašao tim iz Španije, 87:80.

Serijom 2:14 za tri i po minuta igre u poslednjoj dionici, ekipa crnogorskog trenera Duška Ivanovića pokvarila je Šejnu Larkinu veče velikog jubileja u kojem je prebacio cifru od 3.000 poena u Evroligi, i nanijela turskom timu treći uzastopni poraz.

Pored Larkina koji je ubacio 23 poena jedini dvocifren kod domaćina bio je Den Oturu sa 14 poena, što nije bilo dovoljno da se sačuva prednost, dok su sa druge strane rafale po košu Efesa ispaljivali Vanja Marinković, Kodi Miler-Mekintajer, Tadas Sedekerskis i Markus Hauard.

Posebno se mora istaći savršena poslednja četvrtina Baskonije, u kojoj su postigli čak 30 poena i na kraju bez neizvjesne završnice upisali deveti trijumf u elitnom takmičenju.

Hauard je završio meč sa 28 poena i bio najefikasniji igrač, pratio ga je Larkin sa 23.