ABA LIGA / 17. KOLO

Ekskurzija Budućnosti po Evropi završena ubjedljivom pobjedom

Košarkaši Budućnosti ubjedljivom pobjedom su okončali svojevrsnu ekskurziju po Evropi koju su imali posljednjih dana. U Zagrebu je zaleđena Cibona 98:66 u okviru 17. kola ABA lige.

Plavi su poslije nešto sporijeg početka serijom 9:2 na krilima Brendona Pola i Kenana Kamenjaša došli do devet poena prednosti (21:12) na minut i 40 sekundi prije kraja prve četvrtine. Cibosi su do isteka prvih 10 minuta smanjili zaostatak na 21:16.

Ključni dio igre za pobjedu šampiona Crne Gore večeras je bila druga dionica. Momci Andreja Žakelja ovaj period dobili su rezultatom 25:13. Najveću prednost u prvom poluvremenu Budućnost je imala upravo na pri odlasku na veliki odmor – 46:29.

Vrlo brzo je vođstvo Plavih u drugom poluvremenu otišlo na preko 20 poena viška. Pri rezultatu 56:33 Cibona je napravila seriju 5:0, a izuzetno nezadovoljni Žakelj je zatražio tajmaut. Poslije toga Plavi su odmah uzvratili trojkom Brendona Pola i polaganjem Vladimira Mihailovića. U posljednjih 10 minuta utakmice Budućnost je ušla sa vođstvom od 71:47.

Furiozno su Plavi otvorili posljednju četvrtinu. Serijom 12:0 za manje od tri minuta Budućnost je otišla na ogromnih +36 (83:47). Domaćin je uzvratio kontra serijom 8:0 koju je trojkom prekinuo Jogi Ferel. Do kraja rutinsko privođenje kraju utakmice od strane podgoričkog kluba i ubjedljiva pobjeda, ukupno 12. ove sezone u ABA ligi, 98:66.

Najefikasniji kod Budućnosti bio je Vladimir Mihailović sa 18 poena. Uz njega još čak pet igrača je bilo dvocifreno u redovima Plavih. Jogi Ferel je dodao 15, Kenana Kamenjaš i Brendon Pol po 14, Joan Makundu 12, a Nikola Tanasković 10 poena.

Kod Cibosa najraspoloženiji poenterski bio je Jakov Mustapić sa 18 poena.

Zadar – Krka 70:53