TURSKA DOBILA ŠAMPIONA

Feneru istanbulski rat

Hejs donio titulu Feneru, Foto: Middle East Images/ABACA/ABACA/PIXSELL

U četvrtoj utakmici za prvaka Turske košarkaši Fenerbahčea pobijedili su pred svojim navijačima Andolu Efes 80:72 nakon produžetka i sa konačnih 3:1 došli do 11. titule u Superligi, odnosno 14. gledajući kompletnu istoriju. Andolu i Galatasaraj imaju po 16 titula.

Na ovaj način Fener je detronizovao “Pivare”, a ova dva kluba smjenjuju se na šampionskom podijumu od 2015. godine, te sezone je najbolja bila Pinar Karšijaka.

Izgledalo je da neće biti ništa od drame kada je domaćin početkom drugog kvartala imao ogromnih +20, odnosno 32:12. Međutim, iz minuta u minut gosti su uspijevali da pronađu ritam, posetepno su topili razliku i na kraju promašili šut za “majstoricu” – neprecizan je bio Šejn Larkin, junak prošlog meča.

U dodatnih pet minuta razgirao se Najdžel Hejs sa dvije trojke i donio Feneru titulu.

U pobjedničkom sastavu je najefikasniji bio Tarik Biberović sa 19 poena i 7 uhvaćenih lopti, dok je pomenuti Hejs potpisao 16 poena. U poraženoj ekipi Elajdža Braun je ubacio 20 poena, a Šejn Larkin i Rodrig Bobua po 11.