OLIMPIJSKE IGRE

Franc Vagner i Šruder nezaustavljivi – Njemačka zakucala Francusku u Lilu

Franc Vgner preko Lesora, Foto: FIBA

Očekivali smo da se pršti od uzbuđenja i sjajne košarke, a na kraju smo dobili egzibiciju – u meču sa prvo mjesto grupe “B” olimpijskog turnira u Lilu, košarkaši Njemačke pregazili su domaćina Francusku rezultatom (24:18, 24:9, 21:19,

Njemci su još jednom dokazali zašto su na najveću sportsku smotru doputovali kao aktuelni prvaci svijeta. Izuzev nekoliko uvodnih minuta prve četvrtine, kada su Francuzi i jedini put imali prednost, sve su se u nastavku pitali izabranici Gordona Herberta.

Još na poluvremenu su vladari košarkaške planete imali +23 nad olimpijskom vicešampionom iz Tokija, a samo početkom posljednje četvrtine Francuzi su pokazali znake života kada su serijom 11:0 prepolovili prednost Njemaca koji nijesu dozvolili bilo kakve probleme u finišu.

Fantastičnu noć imao je Denis Šruder sa 26 poena i devet asistencija, a u stopu ga je pratio Franc Vagner, takođe 26 poena i pet skokova.

Kod nokautiranih Francuza Vembanjama je ubacio 14 poena, a uhvatio 12 lopti.

Njemci su maksimalno prošli kroz grupu jer su ranije savladali Brazil (86:73) i Japan (97:77).

I Francuzi su pobijedili Brazilce 78:66, a poslije produžetka i mnogo muke selekciju Japana 94:90.

Mečevi nokaut faze olimpijskoj turnira u košarci sele se u Pariz.