EVROKUP / ARIS - BUDUĆNOST 76:75

Galinat zakucao Budućnost

Košarkaši Budućnosti su još jednom izgubili dobijenu utakmicu, još jednom nisu izašli na parket u poslednjoj četvrtini… Ovog puta bi to mogli skupo da plate kada se budu svodili računi, pošto su u Solunu poraženi od direktnog konkurenta za plej-ofa Evrokupa, Arisa sa 75:76 (18:17, 21:17, 24:20, 12:22).

Mekinli Rajt i Marvin Džons u dobro otvorili utakmicu (5:0), ali su Ratnici brzo preokrenuli na 10:7, kasnije stekli četiri poena prednosti (17:13), što im je bilo najveće vođstvo u ovoj utakmici!

Kenan Kamenjaš i Joan Makundu inicirali su mini seriju kojom su Plavi prvu četvrtinu riješili u svoju korist sa 18:17.

Uslijedila je rezultatska klackalica koju je naš šampion presjekao sa deset vezanih poena za dvocifreno vođstvo (34:24), da bi Mekinli Rajt u 17. minutu pogodio za plus 11 (36:25).

Prednost Budućnosti je varirala od tri do deset poena sve do sredine poslednjeg kvartala, kada je Roni Harel kompletirao seriju domaćih 8:0 za izjednačenje (66:66).

Vladimir Mihailović je bio siguran sa linije za slobodna bacanja, da bi Roberto Galinat i Vasilis Toliopulos donijeli domaćima prvo vođstvo (71:68) od 12. minuta.

Rajt i Jogi Ferel su na minut i 47 sekundi prije kraja vratili sve na vodenicu ekipe Andreja Žakelja (73:71).

Već u sledećem napadu je, međutim, Toliopulos pogodio trojku za 74:73.

U neizvjesnoj završnici je prvo Džons donio prednost Budućnosti, ali su opet Podgoričani poklekli u samom finišu. Naime, poslije po jednog neiskorišćenog napada na obje strane (za Budućnost ponovo promašio Rajt), lopta je pripala Arisu. Nakon promašaja Harela za tri poena, košarkaši iz Njegoševog parka nisu dobro zagradili obruč, a Galinat je prikucao loptu u koš, na osam desetinki prije poslednjeg zvuka sirene.

Budućnost je nakon 15. kola na sedmom mjestu B grupe, prvom ispod crte plej-ofa, dok Aris i Trento imaju pobjedu više na tri utakmice do kraja prelimarne runde. Tim iz Soluna je slavio i u Podgorici tako da praktično ima dva trijumfa više od crnogorskog šampiona, koji tek treba da gostuje Trentu.

Na meču u dvorani “Nikos Galis” najefikasniji u redovima Budućnosti bio je Rajt sa 14 poena. Poen manje ubacio je Ferel, Kamenjaš je imao 11, a Nikola Tanasković 10 poena.

Toliopulos sa 20 i Galinat sa 14 odigrali su glavne role u pobjedi grčke ekipe.