Grbović raspucan, Budućnost se vratila na pobjednički kolosijek

Grbović (Foto: KK Budućnost)

Košarkaši Budućnosti vratili su se ne pobjednički kolosijek u Evrokupu. Izabranici Petra Mijovića su u trećem kolu B grupe u “Morači” savladali Šlonsk rezultatom 103:89 (21:20, 29:24, 24:22, 29:23).

Dobro su Plavi otvorili utakmicu, pod naletom Mekinli Rajta, Joana Makundua i Vladimira Mihailovića stekli dvocifrenu prednost već u šestom minutu (19:8). Ipak, Arcjom Parahovski sa šest poena, uz pomoć Lukaša Kolende i Džamonda Brajanta bio je najzaslužniji za seriju 14:2 kojom je “vojska” preokrenula na 21:22 u prvom minutu druge četvrtine.

Od rezultata 29:29, Plavi su za tri minuta i 20 sekundi serijom 10:2 stekli solidnu prednost (39:31). Odličan je u tim momentima bio Džakori Vilijams, potpomognut Kolbi Rosom i Petrom Popovićem.

Poljaci se nisu predavali, nakon pogotka Jakuba Niziola sredinom treće četvrtine su prišli na 56:58, ali je Budućnost slomila njihov otpor u finišu trećeg kvartala i na start poslednjeg perioda serijom 13:3 za plus 15 (81:66), osam minuta prije kraja.

Pored iskusnih Rosa, Mihailovića i Popovića blistao je u tom periodu mladi Andrija Grbović.

Šlonsk više nije mogao da se vrati, prednost Budućnosti je išla do maksimalnih plus 17 (99:82), tri minuta prije poslednjeg zvuka sirene, a na kraju je pukla i stotka.

Najefikasniji u redovima našeg šampiona bio je Ros sa 19 poena, 18 je zabilježio Vilijams. Po 13 su dali Rajt i Popović, Makundu i Grbović po 12. Grbović je bio raspucan, sve poene postigao van linije 6,75, šutirao je trojke četiri od pet i pokazao da se na njega može računati.

U redovima Šlonska istakao se Dušan Miletić sa 17 poena, Hasani Gravet je dao 16, Saulius Kulvetis je postigao 12, Brajant 11, a Niziol 10 poena.