KVALIFIKACIJE ZA OLIMPIJSKE IGRE

Gruzija ostvarila korisnu pobjedu za Crnu Goru, ali ne i za sebe

Košarkaši Gruzije savladali su Filipine rezultatom 96:94, međutim nisu izborili polufinale kvalifikacija za Olimpijske igre s obzirom da im je za prolaz dalje bila potrebna pobjeda od 19 ili više razlike.

Sa druge strane, ova pobjeda je korisna za košarkaške Crne Gore. Naime, Brazil će sigurno imati motiv više da danas od 18 časova savlada Kamerun kako bi već u polufinalu izbjegli Letoniju. U slučaju da se pobjeda Brazilaca dogodi selekcija Boška Radovića ići će na domaćina turnira u polufinalu.

Gruzinima je trebalo čudo i poslije samog početka utakmice činilo se da i mogu do njega. Izabranici Aleksandra Džikića otvorili su meč serijom 16:0. Nastavili su sa dobrom igrom Gruzini i poslije dva i po minuta igre u drugoj četvrtini imali su, za njih, magičnih +20 (40:20).

Međutim, od tada kreće pad u igri selekcije bivšeg trenera Budućnosti, a Filipini su u drugom poluvremenu u nekoliko navrata i vodili.

Na kraju, jalova pobjeda Gruzina koji se pakuju kući, a borbu za plasman na Olimpijske igre nastavljaju Letonija i Filipini.