Hrabra partija Crne Gore nije nagrađena pobjedom

Ženska košarkaška reprezentacija Crne Gore poražena je od selekcije Srbije (63:58) i tako ostala bez šanse da se kroz kvalifikacije domogne Olimpijskih igara.

Obje reprezentacije otvorile su meč napadački dobro raspoložene. Tokom prve dionice Srpkinje su imale prednost koja nije prelazila četiri poena, a na kraju ovog perioda igre bilo je 19:16.

Naše djevojke dobro su otvorile drugu četvrtinu i došle do prednosti od 21:20. Ipak, do tog momenta dolazi do velike krize u igri djevojaka Jelene Škerović. Srbija je napravila seriju 14:2 i tako se odvojila na +11 što je ujedno bila i najveća prednost koju je tokom prvog poluvremena ostvarila bilo koja ekipa.

Do kraja prvog dijela igre Crna Gora je uspjela da spusti zaostatak na jednocifren – 38:31.

Serijom 8:4 na početku treće dionice izabranice Marine Maljković otišle su ponovo na dvocifrenu prednost. To vođstvo su održavale tokom ovog perioda igre, a nakon 30 minuta rezultat je bio 53:43 u korist Srbije.

Sjajno su naše djevojke ušle u posljednju dionicu – napravile su seriju 7:2 i tako prišle na samo pet poena zaostatka (55:50).

U samom finišu meča naše djevojke imale su nekoliko napada da uhvate potpuni priključak, međutim, nisu uspjele da realizuju te akcije i na kraju je Srbija slavila rezultatom 63:58.

U našoj selekciji najbolje su bile Nataša Mek sa dabl-dabl učinkom (18 poena, 12 skokova) i Marija Leković koja je takođe upisala 18 poena.

Sa druge strane istakla se Ivon Anderson sa 23 poena, a pratile su je Crvendakić sa 11 i Nogić sa 10 poena.