I u Italiji će odlučivati majstorica

Košarkaši Virtusa iz Bolonje slavili su u šestom meču finala italijanskog košarkaškog prvenstva protiv ekipe Olimpije iz Milana – 85:66 i tako izjednačila na 3:3 u seriji.

Gotovo tokom cijelog meča domaća ekipa je vodila i kontrolisala tok meča. Jedinu prednost Olimpija je imala u finišu prve i početkom druge četvrtine.

Ovom pobjedom Virtusa oba tima su odbranila domaći teren, a ta prednost će u sedmom meču pripasti ekipi Olimpije. Majstorica je na programu u petak od 20 časova i 30 minuta.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je iskusni Marko Belineli sa 14 poena, dok su po 13 dodali Kordinije i Haket. Dvocifreni su bili Žaite sa 11 koševa i Šengelija sa 10 poena.

Sa druge strane u Olimpiji su jedini vrijedni pomena bili Nikolo Meli i Johanes Fojtman sa po 11 poena.