PRVA A LIGA KOŠARKAŠA

Ibar izborio opstanak

Slavlje Rožajaca. Foto: KSCG

Košarkaši Ibra igraće i naredne sezone u Prvoj A crnogorskoj ligi.

Rožajci su u revanšu baraža na svom terenu savladali Mediteran sa 100:90, nakon što su trijumfovali i u Baru rezultatom 109:88.

Pod Bandžovim brdom viđena je neizvjesna utakmica samo do sredine druge dionice, a onda je sve bilo u znaku Ibra.

Trojkom Balše Mirotića Ibar je u 15. minutu prvi put stekao dvocifrenu prednost (38:28), da bi Miloš Popović u 18. minutu kompletirao seriju 20:5 za već tada ogromnih 47:30.  Samim tim bilo je jasno da Rožajce čeka rutinski posao, a u 34. minutu, nakon trojke Nurkovića, domaćin je imao i 24 poena viška (87:63).

U domaćem timu najefikasniji bio je Mirotić sa 21. poenom, uz devet skokova i četiri asistencije. Popović je dodao 19, uz šest skokova i pet asistencija. Veliki doprinos novoj pobjedi dali su Filip Bošković, sa 16 poena, šest uhvaćenih lopti i pet asistencija, te Đukan Đukanović sa 14 poena i šest asistencija.

Kod Barana najbolji je bio Lazar Čarapić sa 26 poena. Petar Kosović ubilježio je dab-dabl (po 13 poena i skokova), dok su dvocifreni bili još Georgije Tuševljak sa 12, Vuk Ražnatović i Vasilije Šestović.