Igosi prekinuli magični niz SC Derbija

Igra sa puno oscilacija, bez prepoznatljivih agresivnosti igre u tranziciji, koštala je košarkaše SC Derbija prvog poraza u sezoni. Nakon pet pobjeda (tri u Superkupu), Studenti su poraženi u trećem kolu ABA lige na gostovanju Igokei 82:91 (16:20, 24:29, 17:18, 25:24).

Igosi su iznenadili na startu meča Studente njihovim oružjem – agresivnom odbranom usporili su napad gostiju, čak u pojedinim mometima Podgoričani nisu uspijevali da prenosu loptu u drugo polje. Glavne poluge u napadu tima iz Aleksandrovca bili su bivši košarkaši Budućnosti, Edin Atić (četiri) i Zoran Nikolić (pet) postigli su devet od prvih 11 poena Igokee i Andrej Žakelj je već u trećem minutu morao da traži minut odmora (11:2).

Tomislav Ivišić, Emir Hadžibegović i Vasilije Baćović su inicirali seriju 7:0 za 9:11.

Nastavila su nakon toga oba tima da igraju u serijima. Igosi su u trećoj četvrtini treći put došli na plus 11 (54:43), nakon čega se razgoropadio Luka Bogavac. Mladi plej Podgoričana pogodio je dvije trojke, jednu Igor Drobnjak i osvajači ABA Superkupa su ponovo bili na smo posjed od rivala (52:54, 54:56).

Sin crnogorskog trenera i nekadašnjeg reprezenativca Nebojše ubacio je 11 poena u trećoj dionici, ali je u finišu pomenutog kvartala izazov prihvatio Stefan Mudi, vezao 13 poena (tri trojke) i odevo tim Vladimira Jovanovića na 70:57 pred poslednjih devet minuta.

Borna Kapusta je sa linije za slobodna bacanja prekinuo seriju Amerikanca, ali on i saigrači ipak nisu mogli da spriječe prekid magičnog niza pobjeda.

Kenan Kamenjaš i Bogavac sa po 12 poena bili su najefikasiji u taboru Studenata. Dvocifreni su bilo još Obri Dokins sa 11 i Tomislav Ivišić sa 10 poena. Amerikanac se međutim probudio tek u finišu, kada je sve bilo gotovo. Hadžibegović i David Mirković su ubacili po devet, Vasilije Baćović pet, Mateo Drežnjak četiri, Igor Drobnjak, Borna Kapusta, Nikola Pavličević po tri i Zoran Vučeljić jedan poen.

Mudi je bio nerješiva enigma za tim Andreja Žakelja. Amerikanac je ubacio 30 poena. Atić je meč završio sa 20, a Nikolić sa 13 poena. Marko Jošilo je postigao 11 poena.