PODGORIČANI NA ZLATIBORU

“Igra se 80 minuta”

Košarkaši Podgorice otputovali su danas na Zlatibor, na revanš četvrtfinala plej-ofa ABA 2 lige.

Ekipa iz glavnog grada je u Srbiju odnijela velikih 24 poena prednosti iz prvog meča. Doza optimizma je izuzetno visoka pred gostovanje Zlatiboru, uprkos kadrovskim problemima.

Nakon prvog meča, gdje smo nastupili bez Nikole Žižić i Danila Ivanovića, sada smo dodatno oslabljeni, jer neće biti ni kapitena Milutina Đukanovića. Ali, nadam se da ćemo znati da odgovorimo na pravi način. Svjesni smo važnost meča i vjerujem da ćemo odigrati na najbolji način“, rekao je trener Podgorice, Dragan Radović.

Podgorica je ligaški dio regionalnog takmičenja završila na šestom mjestu sa učinkom o osam pobjeda i pet poraza, dok je Zlatibor bio treći sa 10 pobjeda i tri poraza. U okviru 7. kola Zlatibor je trijumfovao rezultatom 84:72, ali je prvi meč u Podgorici jasno pokazao da u plej-ofu sve što je do tada bilo pada u vodu. U doigravanju je svaki meč priča za sebe. Upozorava na to Radović.

Prednost koju smo stekli u prvom meču ne mora da znači ništa. Igra se ukupno 80 minuta i vidjećemo ko će na kraju da bude bolji. Mislim da smo u prvom meču pokazali dobar odnos, imali dobru odbranu i pored primljenih 89 poena, kontrolisali smo meč i očekujem od momaka da i u ovom meču budu sa maksimalnom energijom i koncentracijom svih 40 minuta, što bi nam omogućilo rezultat koji će nas voditi u narednu rundu“, dodao je Radović.

Helios – Spartak 71:84

SUTJESKA – Vojvodina 84:89

MZT – Široki Brijeg 85:69

PODGORICA – Zlatibor 89:113