Inspirisani Real preko Barse do finala

Veteran je još jednom bio iks faktor. Foto: Real Madrid/Twitter

U drugom meču fajnal fora u Kaunasu, Real Madrid je savladao Barselonu 78:66 i tako kupio kartu za finalni meč protiv Olimpijakosa u nedelju.

Otvorili su Madriđani meč serijom 6:0, a prve poene za Barselonu je postigao Aleks Abrines. U nastavku prve dionice Barselona se držala na minimalni zaostatak šutem za tri poena. Pogađali su Abrines pa zatim i Nikola Kalinić a Edi Tavares je od 18 poena Reala postigao 10. Nakon prve četvrtine rezultat je bio 18:18, a Barsa je sve poene postigla van linije 6.75.

U drugom kvartalu, nastavili su Katalonci sa šutem spolja, a nakon nešto lošijih napada na zonu protivnika, Mario Hezonja je vezao poene i doveo real na 4 poena zaostatka. Serhio Ljulj je pogodio trojkua odgovor na istu imao je Tomaš Satoranski koji je pogodio trojku sa svoje polovine – ipak ona se nije važila pa je rezultat na poluvremenu bio 42:36.

Na startu drugog poluvremena, Madriđani su se trojkom Hezonje spustili na minus tri ali su Abrines i Nikolas Lapravitola održavali prednost, dok na scenu nije došao Tavares. Gorostasni centar se pridružio Hezonji i njih dvojica su poentirali u nastavku i na pet minuta do kraja četvrtine stigli na koš razlike.

Morao je Šarunas Jasikevičijus da zove tajm aut. Lošu četvrtinu nije popravio ni minut odmora, pa je Tavares opet lako poentirao za izjednačenje posle dugo vremena, a nakon toga Džanan Musa zakucao za vođstvo a potom pogodio i dva slobodna bacanja za vođstvo Reala.

Raspala se igra Barselone, svega sedam koševa na dva minuta do kraja četvrtine, a Najdžel Vilijams Gos je trojkom odveo Real na plus pet, 15:0 je iznosila serija Reala. U poslednjem minutu pogodio je Lapravitola još jednu trojku pa je rezultat pred četvrtu četvrtinu iznosio 58:55 za izabranike Ćus Matea.

Prvi minut je prošao bez koša, da bi izjednačenje Kataloncima donio večeras sjajni Lapravitola još jednom trojkom. U neefikasnom početku poslednje četvrtine, Real je do prvih poena došao preko Serhija Rodrigeza, a uzvratio sa linije bacanja Abrines pa je na pet minuta do kraja rezultatska klackalica nastavljena.

Realovi “starci” kako to obično biva, tu su kada je najteže, pa je Rodrigez pogodio trojku za u tom trenutku velikih sedam razlike za kraljevski klub. Držao je Real završnicu meča pod kontrolom, Barselona je promašivala a Madriđani su na njima znan način trošili minute sve do poslednjeg zvuka sirene.

Trojku i tačku na meč stavio je Mario Hezonja za dvocifreno vođstvo u poslednjem minutu. Krajnji rezultat je iznosio 78:66 u korist ekipe iz glavnog grada Španije.

Najefikasniji u redovima Reala bio je Edi Tavares sa 20 poena, Mario Hezonja i Rodrigez su imali po 12, dok je Vilijams Gos ubacio 10.

U Barseloni, Aleks Abrines je predvodio strijelce sa 16 poena, Lapravitola je imao 12 a Kajl Kjurik 11.