NBA

Irving srušio Denver u poslednjoj sekundi

Poluhorogom Kajrija Irvinga sa značajne distance u poslednjoj sekundi, Dalas je savladao Denver na svom parketu 107:105.

Ekipe su igrale u serijama i smjenjivale se u vođstvu do sredine treće četvrtine, kada su Luka Dončić i drugovi preuzeli konce utakmice u svoje ruke, imali i 13 poena prednosti u poslednjem kvartalu (98:85), ali se šampioni nisu predavali.

Poenima Nikole Jokića sa niskog posta i trojkom Džamala Mareja preokrenuli su Nagetsi na 105:102.

Dončić je uzvrati trojkom. Zatim Marej nije pogodio, a Maveriksima je ostao tajm-aut i 2,8 sekundi za poslednji napad. Irving je našao put do koša i veoma važne pobjede za svoj tim u borbi za plej-of.

Irving je meč završio sa 24 poena, Dončić je ubacio 37.

U poraženom timu, koji sada ima poraz više od vodećeg tima Zapada, Oklahome, Marej je ubacio 23, Majkl Porter 20, a Jokić 16, uz 11 skokova.

Milvoki je pobijedio Finiks Sanse rezultatom 140:129.

U odustvu Janisa Adetokunboa, Bakse su do pobjede vodili Bobi Portis i Demijan Lilard sa 31 poenom.

Ispartio ih je Kris Midlton sa 22 poena.

Kod Sansa je podbacio Kevin Djurent. Kej-Di je za 41 minut postihao samo 11 poena (četiri od 10 iz igre). Efikasniji od njega bili su Bredli Bil sa 28, Grejson Alen sa 25, Devin Buker sa 23 i Rojs O’Nil sa 16 poena.

Majami Hit je savladao Pistonse u Detroitu sa 104:101.

Najraspoloženiji za igru kod Vreline bio je Dankan Robinson sa 30 poena, Bem Adebajo je upisao dabl-dabl (20 poena i 16 skokova).

Kod Detroita, istakao se Evan Furnije sa 18 poena. Pratio ga je Kejd Kaningem sa 17 poena.