“Kada imaš 20 skokova u napadu, a izgubiš, onda nema šta da pričamo”

Najlošije napadačko izdanje u sezoni, treća četvrtina sa bezbroj izgubljenih lopti i promašenih zicera, kazna i treći poraz u sezoni. Košarkaši SC Derbija ni treći put nisu uspjeli da preplivaju Moravu, Borac je u Čačku slavio 87:76, a Andrej Žakelj je imao jasnu poruku nakon neuspjeha.

Sigurno ćemo da sjednemo, razgovaramo i da radimo još više. To je jedini način da budemo bolji“, jasno je istakao slovenački stručnjak.

Iako su Studenti doživjeli poraz, ništa nije nagovještavalo da bi to moglo da se desi. Vrlo rano su stigli do dvocifrene razlike, održavali su prednost do kraja prvog dijela, ali je kobna bila pomenuta treća četvrtina. Na kraju, razlog poraza je jasan – 25 izgubljenih lopti.

Imali su više energije i pameti od nas. U drugom poluvremenu, pogotovo u trećoj četvrtini, desilo se ono što ne smije. Igra jedan na jedan, loša koncentracija kada je bilo potrebno, s tim imamo problema gotovo u svakoj utakmici. Imali smo 25 izgubljenih lopti, a kad imaš 20 skokova u napadu, a izgubiš, onda nema šta da pričamo dalje“, dodao je Žakelj.